Firmadan yapılan açıklamayla, 18 Mart günü, ATA Freight, hava kargo departmanı, Yeni İstanbul Havalimanı’ndaki ilk kargo yüklemesini yaparak büyük bir başarıya imza attığı belirtildi.

5234 kg’lık tekstil yükünden oluşan ilk kargo, Istanbul’dan, Bangladeş’in başkenti Dakka’ya gönderildi. Şirket bu ilk sevkıyata yaptığı önemli katkı neticesinde Turkish Cargo tarafından teşekkür sertifikası aldı.

Global Lojistik firması olan ATA Freight, Hava Kargo operasyonlarına İstanbul havalimanındaki, yeni ofislerinde devam edeceğini açıkladı. Hava Kargo Ürün Müdürü, Hasan Kaya, 6 Milyon ton kargo taşıma kapasitesiyle Türkiye’yi, dünyanın losijtik merkezi haline getirecek, İstanbul Havalimanı’nın çok önemli ve stratejik bir yatırım olduğunu belirtti.

“Turkish Cargo ile birlikte, daha çok rotada ve daha fazla müşteriye hizmet vermeye devam edeceklerini söyleyen Kaya, beraber daha yakın çalışarak, her geçen gün kargo hacmimizi artıracağımıza inanıyorum” dedi. İki firma senelerdir büyük bir uyum içinde çalıştıklarını belirttiler.

ATA Freight globalde, yenilikçi, teknolojiye yatırım yapan ve değer yaratan yapısıyla karbon salınımını azaltarak, çevre üzerindeki etkisini asgari düzeye düşürmek, yeni ormanların yaratılmasına ve korunmasına katkı sağlayarak insan hayatına etki etmek istemektedir.

Müşterilerimiz adına yaptıkları taşımalar karşılığında ağaç dikiyoruz, 2011 yılından buyana yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projesi kapsamında şu ana kadar yaklaşık 50 bin ağaç diktik, hedefimiz 1 milyon ağaç dikerek doğal kaynakların ve insan hayatının korunmasına yardımcı olmaktır.