Gökyüzü Haberci —› Türkiye'nin Havacılık Portalı

Nurgül Yeşilçay Cannes Film Festivaline Gitti...

16-27 Mayıs tarihleri arasındaki festivalde oynatılacak 'Yaşamın Kıyısında' filminin galası için davet edilen Nurgül Yeşilçay ve Tuncay Kurtiz THY uçağı ile Nice'e gitti.

Türk yönetmen Tatih Akın tarafından yazılan ve yönetilen, başröllerini Nurgül Yeşilçay, Tuncel Kurtiz, Hanna Schygulla, Patrycia Ziolkowska ve Nursel Köse'nin paylaştığı Türk-Alman ortak yapımı 'Yaşamın Kıyısında' filmi 60. Cannes Film Festivalinde Altın Palmiye için yarışacak.
Atatürk Havalimanı'na eşi Cem Özer ve oğlu Nejat ile birlikte gelen ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay hareketinden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. Oğlu Nejat'ı kucağından bırakmayan Yeşilçay 'Fatih Akın ile çok önemli bir işe imza attığımıza inanıyorum. 'Yaşamın Kıyısında' filmi bana göre konusu ve anlatımı itibariyle özel bir film, ülkemizi başarılı bir şekilde temsil edeceğiz' dedi. Eşi Cem Özer ve oğlu Nejat tarafından Nice'e uğurlanan Yeşilçay Jüri üyesi ünlü yazar Orhan Pamuk hakkında sorulan bir soruya ise 'Böyle bir organizasyona juri üyesi oalarak çağırılmak başlı başına ülke adına gurur vericidir. Ayrıca sayın Orhan Pamuk'un hak edene puan vereceğinden çok eminim' şeklinde konuştu.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
e-dergi