YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları’nın (THY) Kars-İstanbul uçuşundaki kabin memurları (hostes), sorumsuz davranışlarıyla minik bir yolcunun ‘zatürreye çeviren virüs kapmasına’ neden oldu.

THY ile 3 yaşına girecek kızıyla Kars’tan İstanbul’a seyahat eden Eda adlı yolcu, hayatının şokunu yaşadı. Uçağın kalkışında kucakta seyahat etmesine izin vermeyerek zorla koltuğa bağladıkları minik yolcunun sürekli ağlaması nedeniyle ateşinin yükselmesine neden olan hostesler, doktor anonsu yaptırmaması ve gerekli yardımda bulunmaması yüzünden minik yolcunun durumunun daha da kötüleşmesine yol açtı. Uçuş sonrası kızını hastaneye götürmek zorunda kaldıklarını anlatan Eda adlı, yaşadığı mağduriyeti ise sikayetvar.com’a iletti.

İşte şikayet yazısı:

Acımasız THY Ekibi!

Bugün yani 4 Mart 2019 tarihinde TK7301 uçuşu ile Kars’tan İstanbul’a uçtuk. Uçuşa 15 gün sonra 3 yaşına girecek kızım ve eşimle binmiştik. Kızım kalkış ve inişte korktuğu için kucağımızda oturmak istiyor. Ancak 3 kez ilave kemer istememe rağmen hostesler bu durumu asla kabul edemeyeceklerini, kızımın kendi koltuğunda oturmasının zorunlu olduğunu söylediler. Kızım ikna olmayınca, kendileri konuşup onu zorla koltuğa bağladılar ve bizden onu bastırarak kalkışta orada tutmamızı istediler. İnanamayarak kızımızı koltuğa bastırdık ve bekledik. Anıra anıra ağladı. Neyse asıl mesele aynı uçuşta 1 saat sonra başladı. Kızımın ateşi çıktı ve 40.1 oldu. Ateş düşürücü valizimdeydi. Hosteslerden yardım rica edip ilaç sormalarını istedim yapamayacaklarını, bunu kendimin yapmam gerektiğini söylediler. Kalkıp tek tek dolaştım ancak herkesin ilacı valizindeydi. Dolayısı ile uçak tuvaletinde kızımı yıkamak zorunda kaldım. Hosteslerin de bize tek yardımı ıslak mendil ve bir bardak buzlu su vermek oldu.

Ancak sonradan öğreniyorum ki aslında prosedür uçakta doktor var mı anonsu yapmak ve doktor eşliğinde kendilerinde mevcut olan ilaçları benimle paylaşmak. Yani onlarda ateş düşürücü varmış! Ne anons yaptılar ne de beni prosedürden haberdar ettiler. En azından ilaç alabilmek için yolculara tek tek kendim doktor sorardım. Ekip kızım havale geçirmesin diye bağırta bağırta yıkamamı ve çıplak halde bezler basmamı izlediler.

Uçaktan çıkıp direk yüksek ateşle Ataşehir Florence Nightingale hastanesine başvurduk. Zatürreye çeviren bir virüs kapmış kızım. Ve biz ona ne işkenceler ettik uçakta hostesler sağ olsun. Bir de sonunda lütuf yapıyormuş gibi ateşi var bu özel bir durum inişte kucağınızda kalabilir dediler. Bu acımasızlığı aklım alamadı. Yazıklar olsun!