YUSUF ZENGİN

Kanadalı Gazeteciler Randy Van Der Starren ve Dan Donovan’ın Antalya’da çektiği fotoğraflar, yılda 25 milyon yolcunun kullandığı Toronto Pearson Havalimanı’nda sergilenmeye başladı.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni tarafından Antalya’da misafir edilen Kanadalı Gazeteciler Randy Van Der Starren ve Dan Donovan’ın çektiği fotoğraflar, Kanada’nın Toronto Pearson Havalimanı’nda sergileniyor. AGC Başkanı Mevlüt Yeni, Kanadalı fotoğrafçı Randy Van Der Starren ve Ottowa Life Dergisi Editörü Dan Donovan ile Türkiye’nin Toronto Başkonsolosu Erdeniz Şen’i ziyaret ederek, Antalya’nın tanıtımında kullanılan fotoğrafları inceledi.

Başkan Yeni, geçen Cuma gösterime giren Antalya fotoğraflarının havalimanında döndüğü yerin 1 haftalık ücretinin 15 bin dolar olduğuna dikkat çekerek, “Biz Antalya’nın bu muhteşem tanıtımı için hiç para ödemiyoruz. Fotoğraflar 6 ay boyunca yolcuların beğenisine sunulacak” dedi.

ANTALYA’YI KARADAN VE HAVADAN GÖRÜNTÜLEDİ!

Kanadalı dünyaca ünlü fotoğrafçı Starren ile editör Donovan, geçtiğimiz yıl 26 Ekim’de Türkiye’nin Kanada Büyükelçisi Selçuk Ünal ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni’nin konuğu olarak Antalya’ya gelmişti. Kanadalı fotoğrafçı ile editör, Alanya, Köprülü Kanyon, Side, Perge ve Aspendos’u gezdi. Seyahatleri sırasında binlerce kare fotoğraf çeken Kanadalı gazeteciler, dünyaca ünlü tatil kenti Side’yi helikopter ile havadan görüntüleme şansı buldu. Antalya’nın doğal güzelliklerini gören gazeteciler kente hayran kaldı. Gezilerine Demre, Kaş, Kalkan bölgesinde devam eden Kanadalı fotoğrafçı ve seyahat yazarı Starren ve Ottava Life Dergisi editörü Donovan, Antalya’dan çektikleri binlerce kare fotoğraflarla ayrıldı

.

BAŞKAN SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Yılda 25 milyon yolcunun kullandığı Toronto Pearson Havalimanı'nda, Kanadalı dünyaca ünlü fotoğrafçı Randy Van Der Starren'in Antalya fotoğrafları dönmeye başladı. ilk etapta Aspendos, köprülü kanyon, Kekova batık şehir, Antalya Kurşunlu Şelalesi ve Kundu Dan gün batımı olmak üzere 5 adet fotoğraf sergileniyor. Başkan yeni bu müjdeyi sosyal medyadan takipçileriyle paylaştı.

Başkan Yeni, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu sözlere yer verdi:

Bir süre önce Antalya'da misafirimiz olan Kanadalı Gazeteciler ile ilgili ülkemizin tanıtımına yönelik emeğimiz, çalışmamız meyvesini vermeye başladı bile. Artık dostum Randy Van Der Starren sayesinde Toronto Pearson Havaalanı gidiş terminalinde Antalya fotoğrafı dönmeye başladı. Yakında çok daha etkili ve güzel projelere imza atacağız İnşallah.