YUSUF ZENGİN

Antalya'ya üçüncü bir havalimanı Batı Antalya Havalimanı'nı yapmak için çalışmalara başladık. Havalimanını inşallah 2022 yılına kadar tamamlayıp hizmete sunmayı hedefliyoruz.

Antalya aynı zamanda bir tarım şehridir. Bunun için de baraj ve göletler son derece önemli. Antalya'ya 19 baraj ve 3 gölet inşa ettik. Ayrıca 10 baraj ve 2 gölet daha yapıyoruz. Antalya'da 472 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Antalya'nın 2045 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılamak için içersinden araç geçen dev borularla isale hattı inşa ediyoruz. Böylece Antalya'nın içme suyu gibi bir problemi asla olmayacak. Antalyalı çiftçilerimize 1,1 katrilyon liralık tarımsal destek verdik. 196 bin Antalyalı işverenimize 4 katrilyon liralık teşvik sağladık. Önümüzdeki dönemde inşallah Antalya'yı büyütmeye yükseltmeye devam edeceğiz.

AK Parti Türkiye'ye ve Antalya'ya hizmet etmiştir, yatırım yaptımıştır, eser kazandırmıştır. İnşallah iktidar ve belediye el ele vermek suretiyle Antalya'mıza eserler kazandıracağız.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin ve Cumhur İttifakı'nın Antalya'daki 19 ilçe adayını açıkladı.

İŞTE ANTALYA ADAYLARI

Akseki: İbrahim Özkan

Aksu: Halil Şahin

Demre: Süleyman Topcu

Döşemealtı: Emre Afacan

Elmalı: Ümit Öztekin

Gazipaşa: Adil Çelik

Gündoğmuş: Mehmet Özeren

İbradı: Hatice Sekmen

Kaş: Mutlu Ulutaş

Kepez: Hakan Tütüncü

Konyaaltı: Gaye Doğanoğlu

Kumluca: Hüsamettin Çetinkaya

Manavgat: Hasan Öz

Muratpaşa: Gökçen Özdoğan Enç

Serik: Enver Aputkan

Alanya: Adem Murat Yücel (Cumhur İttifakı kapsamında MHP'nin adayı)

Kemer: Yusuf Üras (Cumhur İttifakı kapsamında MHP'nin adayı)

Korkuteli: Ömer Niyazi İşlek (Cumhur İttifakı kapsamında MHP'nin adayı)

Finike: Nail Dülgeroğlu (Cumhur İttifakı kapsamında MHP'nin adayı)