Hürriyet yazarı Onur Baştürk, TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Dr Sani Şener ve TAV Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül Şen’e teşekkür etti.
Baştürk, Hürriyet’te yazdığı köşe yazısında Atatürk Havalimanı’nın taşınma süreciyle ilgili duygularını kaleme aldıktan sonra TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Dr Sani Şener ve TAV Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül Şen’e teşekkür etti.
Onur Baştürk’ün kaleme aldığı yazısı ise şöyleydi,
Bu cumartesi THY yeni havalimanına taşınıyor ve Atatürk Havalimanı’na hep beraber veda ediyoruz.

Geriye dönüp bakınca herkesin Atatürk Havalimanı’yla ilgili bir dolu iyi-kötü anısı vardır ama benim 2010 yılında AHL ile ilişkim başka bir şeye dönüşmüştü.
“Atatürk Havalimanı Dış Hatlar’da beş gün” başlıklı yazı dizisi için bavulumu topladığım gibi soluğu orada almış, AHL’nin iç dünyasına bakma şansı elde etmiştim.
Sadece yolcularla değil...
Duty Free/kafe çalışanlarıyla, emniyet görevlileriyle konuşmuş, kuleye çıkmış, hatta bagajların dağıtıldığı şut altı birimine inmiştim.
Bazen sabah uçuşlarının kalabalığını görmek için erkenden kalkmış, bazen de gece yarısı uçuşlarını gözlemlemek için uykusuz kalmıştım.
Ama değmişti...
Bir yandan tuhaf bir duyguydu.
İnsanlar telaşlı bir şekilde sürekli bir yere uçuyordu, ben içeride kalmaya devam ediyordum!
Bir süre sonra içerideki yoğun elektrik akımı ve anons sesleri ruh halimi de etkilemeye başlamıştı. Daha çabuk yorulmaya başlamıştım mesela.
Ama en büyük lüksüm, pasaport öncesi ve sonrasına rahatça girip çıkmamı sağlayan boynumdaki “görevli” kartıydı.
Havalimanı çalışanlarının deyişiyle bazen “kara” tarafına bazen de “hava” tarafına gidip yazı dizisi için veri topluyordum.
İlhamım, o dönem “Heathrow Havalimanı’nda Bir Hafta” adlı bir kitabı çıkan Alain de Botton’dı.
“Havalimanları yaşam hakkında her şeyin apaçık sergilendiği alanlardır” der Botton.
Haklı, kendinizden pay biçin.
Havalimanlarında hepimiz biraz daha çocuksu, biraz daha çıplak oluyoruz.
Belki de havalimanları arafta olma duygusunu çok fazla hissettirdiği için...
Yeri gelmişken, hem yıllar önce yaptığımız o çılgın yazı dizisi için sağladığı kolaylıklar hem de onca yıllık emekleri için TAV CEO’su Sani Şener’e ve TAV Kurumsal’dan Bengi Vargül Şen’e bir kez daha teşekkür ediyorum.
Onlar olmasa AHL’nin her yerine erişimim olmazdı elbet.