YUSUF ZENGİN

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Fraport-TAV Havalimanları ortaklığı tarafından işletilen Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde incelemelerde bulundu.

Bakan Ersoy, Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali 1 ile tadilat çalışmaları devam eden Dış Hatlar Terminali 2’yi inceledi. Ersoy, Fraport TAV Antalya Terminal İşletmeciliği A.Ş Genel Müdürü Deniz Varol’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bakan Ersoy’a, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş da eşlik etti.

Yenileme ve genişletme çalışmalarının yapıldığı terminalin, yeni sezon öncesi hazırlıklarının tamamlanacağı bildirildi.

THY YENİ UÇUŞLAR BAŞLATACAK!

Bu arada Antalya'da turizm sektörü temsilcileriyle buluşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Nitelikli turizmde en önemli şeylerden birinin nitelikli ulaşım olduğuna da dikkat çeken Ersoy, Türk Hava Yolları (THY) ile bir protokol yapıldığını ve Nisan ayı itibarıyla business class’lı tarifeli seferlere Antalya, Bodrum, Dalaman, İzmir Havalimanı’ndan uçuşların başlatılacağını söyledi.

İlk etaptaki plana göre 67 olan sefer sayısının 80’e çıkarılması kararı alındığını da belirten Bakan Ersoy, “Londra 4’tü, 7’ye çıktı. Almanya’dan gelen hatlar haftada 2’ydi ve 7’ye çıkaracağız. Hedefimiz aşamalı bir şekilde 2023’e kadar haftalık 500 sefer Antalya, Bodrum, Dalaman ve İzmir’e hem Avrupa’dan hem Körfez ülkelerinden hem Rusça konuşan ülkelerden direkt seferleri başlatmak. Hem tarifeli yolcuları hem busines class yolcuları bizim nitelikli turizm hedefimize ciddi şekilde hitap ediyor. Şubat ayının sonuna kadar bütün hatlar açılmış olacak” dedi.