YUSUF ZENGİN

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yaşanan hortum faciası sonrası Antalya Havalimanı’nı Vali Münir Karaloğlu ile gezerek incelemelerde bulundu.

Antalya’da dün geceden beri etkili olan şiddetli fırtına hortuma neden olmuştu. Şiddetli hortum birçok noktada ağır hasara neden olurken Antalya Havalimanı apronu da adeta savaş alanına döndü. Yaşanan olay sonrası Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Havalimanı’nı Vali Münir Karaloğlu ile gezerek incelemelerde bulundu. Türel, sosyal medya hesabından ise şu açıklamayı yaptı:

Valimiz Sn. @munirkaraloglu ile Havalimanı’nda incelemelerde bulunduk. Antalya’da etkili
olan şiddetli yağmur, fırtına ve hortum nedeniyle yaralanan hayati tehlikesi
bulunmayan 12 vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Havalimanı
uçuş trafiğine açık, gerekli tüm önlemler alındı.

İKİ UÇAK HASAR GÖRDÜ

Apron araçları şiddetli hortum ile birlikte kontrolsüz şekilde savruldu, devrilen araçlarda iki TGS ve bir Çelebi çalışanı yaralandı.

TGS yer hizmetlerine ait VIP otobüste bulunan iki kişi ile birlikte Çelebi’ye ait aracı kullanan bir kişi ARFF ekipleri tarafından araçlardan kurtarılarak hastaneye sevk edildi.

 Bu arada savrulan apron araçları uçaklara da hasar verdi. Corendon Havayolları ve Onur Havayolları’na ait iki uçakta hasar oluştu.

DHMİ ekipleri pist bölgesinde yabancı cisimlerin temizlenmesi için pisti bir süre trafiğe kapattı. Bu sırada uçuşlarda iki saati bulan rötarlar oluştuğu öğrenildi.