FAİK KAPTAN

TAV Havalimanları Holding’in bir iştirakı olan BTA’nın, Havalimanı Muhabirlerine geleneksel olarak verdiği iftar yemeğine dün akşam katıldık.
Türkiye’nin en büyük yiyecek ve içecek firmalarından birine yakışır şekilde düzenlenen iftarda bir başka güzellik her yıl olduğu gibi bu yıl da Serdar kardeşimizin şefliğinde ud ve kanun eşliğinde icra edilen Türk Sanat Müziği resitaliydi.
1999 yılından beri dünya standartlarında hizmet veren BTA’nın çalışkan Genel Müdürü Sadettin Cesur yaptığı konuşmanın sonunda “ Seneye bir başka mekanda bulaşabiliriz” derken önümüzdeki yıl belki de Atatürk Havalimanı’nın artık olmayabileceğini ima ediyordu. Ancak başka mekan derken de başka bir olasılığın ışığını yakıyordu. Ne diyelim hayırlı olsun.
Sadettin Cesur şu anda belki de THY’nin en çok uçan yolcusu olduğunu belirterek, “ Dünya da 11 ayrı ülkede hizmet veriyoruz. Devamlı seyahat ediyorum. Fakat sizlerle yapacağımız bu iftar için dünyanın neresinden olursam olayım mutlaka katılıyorum. 20 yıldır bir aile olduk. Allah ayırmasın” dedi.
Bu arada bazı arkadaşlarımızın da aileleri ve küçük çocukları geldikleri iftar gecesi de böylece daha da renklendi.