YUSUF ZENGİN

BTA Food&Services Group, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutlarken, yurt içi tüm noktalarında görevli kadın çalışanlarına Mor Çatı Vakfı tarafından hazırlanan bez çantalar hediye etti. Bu arada BTA’daki kadın çalışan sayısı oranı ise yüzde 60 seviyelerine ulaştı.

BTA Merkez ofiste gerçekleşen dağıtıma katılan BTA Food&Services Group CEO’su Sadettin Cesur, “Bu önemli günde kadın çalışanlarımıza hediyelerini sunmak kadar, böylesi önemli bir derneğe destek vermiş olmamızdan da büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Cesur, daha önceki yıllarda yine Mor Çatı Vakfı’nın defterlerini ve Soma Yırca köyündeki kadınlara yaptığı sabunları hediye ettiklerini hatırlatarak, bu duyarlılığın artarak devam etmesini istediğini sözlerine ekledi.

BTA Food&Services Group, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yurt dışı şubelerinde de kadın çalışanlarına yönelik hazırladıkları farklı hediyelerle kutladı.

KADIN ÇALIŞAN ORANI YÜZDE 60

Sadettin Cesur ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şu açıklamayı yaptı:

Sevgili Arkadaşlarım,

Kadınların, başta iş dünyası olmak üzere, hayatın her alanında daha fazla ve daha etkin bir şekilde yer alması gerektiğini, güzel bir dünya, aydınlık bir gelecek için en önemli ihtiyaçlardan biri olarak görüyorum.

Bu inancım ışığında gururla söyleyebilirim ki, şirketimizin bazı şube ve departmanlarında, kadın çalışan sayımızın oranı yüzde 60 seviyelerine ulaşmıştır. Bu oranı genele yayacağımızı hatta daha da yükselteceğimizi umuyor, BTA ailesi adına, başta çalışanlarımız olmak üzere tüm kadınların ‪‪8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.