Artık Hong Kong Hava Yolları ile yolculuk eden, ancak uçakta kavga çıkaran ve diğer yolcuları rahatsız eden sarhoş yolcuların hakkından hostesler bundan böyle kung fu ile gelecek.


Hong Kong havayolu şirketi Hong Kong Airlines  tüm kabin personelini uzakdoğu dövüş sporlarından Kung  fu kurslarına gönderiyor.


Hong Kong  Airlines, kabin personelinin her hafta uçakta kontrolünü kaybederek sorun yaratan ortalama üç olayla karşılaştığına işaret ederek, kabin personelinin olayları yatıştırma ve kendilerini savunabilmeleri için kung fu kurslarına gönderildiğini bildirdi.


Kung fu işe yaradı
Temmuz ayı sonunda Hong Kong-Pekin seferini yapan Hong Kong Airlines uçağında olay çıkaran bir yolcu bir kadın kabin personeli tarafından dövüş sanatı kung  fu ile etkisiz hale getirildi.
Dövüş sanatı personel Uuzakdoğuda yaygınlaşıyor


Çin hava yolu şirketi Chine Eastern Airlines da 2 bin 600 kabin personelini yakın dövüş spor kurslarını gönderme kararı aldı.


Olaylar sadece uzakdoğu uçaklarında çıkmıyor.
En son olarak da Türk Hava Yolları ile yolculuk eden Rus turistler de uçakta olaylar çıkarmış, Türk Hava Yolları tarafından Rus yolculara alkol yasağı getirilmesi gündeme gelmişti.


Hava yolu şirketi Ryanair ile İspanya’nın İbiza adasına yolculuk eden 30 kişilik bir grup İskoçyalı yolcu, uçakta olaylar çıkarmış, kaptan ve kabin personeli olayları yatıştırmakta zorlanınca, olayların yatışması için Paris’e zorunlu güvenlik inişi tehdidinde bulunmuş ve uçak İbize adasına inince İspanyol polisi tarafından yolcular gözaltına alınmıştı.