YUSUF ZENGİN

Corendon Airlines, Fortune 500 Türkiye listesinde geçen seneye göre 13 basamaklık artışla 271. sıraya yükselerek büyük bir başarıya imza attı.

Corendon Airlines, art arda yedinci kez Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi arasına girdi. Fortune 500 Türkiye listesinde geçen seneye göre 13 basamaklık artışla 271. sıraya yükselen; İstanbul ili sıralamasında ise 152. olan şirketin net satışı 828 milyon 525 bin TL olarak açıklandı.
Corendon Airlines Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) Olcay Türker, Fortune 500 Türkiye listesinde 2012 yılından bu yana art arda Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. 828 milyon 525 bin TL net satış ile listede yer aldıklarını dile getiren Türker, ciro artışında geçen yıl özellikle son dakika rezervasyonları ile yılın ikinci yarısında gelişen talebin etkili olduğunu dile getirdi.

CİRODA REKOR BEKLENİYOR!

Türker, 2018 yılına oldukça iyi bir başlangıç yaptıklarına dikkat çekerek, “Yılın ilk yarısında elde ettiğimiz sonuçlar 2018 bütçe hedeflerine ulaşacağımızı gösteriyor. Bu yıl, bir önceki yıldan farklı olarak erken rezervasyonlarda da büyük bir artış gördük, bu nedenle artan talebi karşılamakta geçtiğimiz yıla göre daha hazırlıklı davrandık. Özellikle Avrupa pazarının geri dönüşü ile kriz öncesi seviyelerine tekrar döneceğimizi rahatlıkla ifade edebiliriz. Bulunduğumuz nokta itibarı ile 2018 yılının artan talebini karşıladığımız ve aynı zamanda birim gelirlerini arttırarak ciroda yeni rekor kıracağımız bir yıl olacağını öngörüyoruz.” dedi.

Corendon Airlines, sektörün diğer bir itibarlı değerlendirme araştırması olan Capital 500 Türkiye listelerinde de 2011 yılından bu yana her sene yükselerek yer almayı başardı.