Corendon Havayolları, Alanya Gazipaşa Havalimanı’na yılın ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

Corendon Airlines’ın Kopenhag’dan gelen uçağı, geçen yıl 800 binden fazla yolcuya hizmet sunan Alanya-Gazipaşa Havalimanı’na inişinde su takı ile karşıladı. Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, 189 yolcusuyla Gazipaşa Havalimanı’na başarılı bir iniş gerçekleştirdi. Detur ve Corendon ekipleri, uçaktan inen kabin ve kokpit ekibine buket çiçek verirken, yolculara da karanfil dağıtıldı.

Corendon Airlines Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer,  Gazipaşa Havalimanı’nın, hem Alanya hem de tur operatörleri için çok önemli bir konumda olduğuna dikkat çekerek, “Biz de bu sebeple 4 Nisan 2012’de ilk kez Gazipaşa Havalimanı’na uçmuş ve bu uçuş ile Gazipaşa Havalimanı’na ilk yolcu uçağını indiren firma olmuştuk. 2018 turizm sezonunda Gazipaşa Havalimanı’na düzenlediğimiz uçuş sayısını arttırmaya karar verdik. Bu ek seferler ile Alanya’ya daha fazla Alman turist getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sezonun ilk İskandinav kafilesini Gazipaşa’ya getiren Detur, bu yıl Alanya’ya 100 binin üzerinde turist getirecek. Detur, Türkiye genelinde ise 200 bin turisti ülkemize taşıyacak.

Almanya ve İskandinav ülkelerinden Alanya’ya uçuşlar düzenleyen Corendon Airlines 2018 yazında programına eklediği ilave seferler ile Köln, Stuttgart ve Hannover’den de Gazipaşa’ya uçuşlar düzenlemeye başlayacağını açıklamıştı.

Corendon Airlines’ın Gazipaşa için uçuş tarifesi şu şekilde:

10 Mayıs-17 Ekim

Kopenhag-Gazipaşa-Kopenhag (Perşembe)

Billund-Gazipaşa-Billund (Perşembe)

11 Mayıs-18 Ekim

Köln-Gazipaşa-Köln (Çarşamba ve Cuma)

Stuttgart-Gazipaşa-Stuttgart (Cuma)

Hannover-Gazipaşa-Hannover (Cuma)