YUSUF ZENGİN

Corendon Airlines Genel Müdür Yardımcısı (CFO) Olcay Türker, Türkiye’nin en büyük özel sektör şirketlerinin ye aldığı listede daha da üst sıraları hedeflediklerini söyledi.

Capital Dergisi’nin yıllık ciroları baz alarak Türkiye’nin en büyük özel sektör şirketlerini belirlediği araştırmasının sonuçları açıklandı. 2011 yılı itibarıyla her yıl “Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi” arasında yer almaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyduklarını belirten Corendon Airlines Genel Müdür Yardımcısı (CFO) Olcay Türker, Türkiye turizminin yenideİN
canlanması ile iyi bir sezon geçirdiklerini ve önümüzdeki sene listelerde daha da üst sıralarda yer almayı beklediklerini belirtti.

TURİZMDE REKORLAR KIRILACAK

Türker, 2018’in ilk yarısında elde ettikleri sonuçlarla yıl sonu bütçe hedeflerine ulaşmayı tahmin ettiklerini söyledi. Bu yıl erken rezervasyonlardaki büyük artışın, talebe daha planlı bir şekilde ve zamanında karşılık vermelerini sağladığını, bu sayede kapasite kullanımında son beş yılın en iyi seviyesine ulaştıklarına dikkat çeken Türker, “Türkiye’ye olan talebin önümüzdeki yıl daha da artmasını ve bu doğrultuda daha hızlı büyümeyi hedefliyoruz. Özellikle Avrupa pazarının geri dönüşü ile birlikte Türkiye turizmi yeni rekorlar kırmaya devam edecek. Bu talep artışı ile birlikte koltuk başına gelirlerde de bir artış yakalamak durumundayız. Bu bizi önümüzdeki yıl, şu anda 365. sırada yer aldığımız Capital 500 listesinde daha üst sıralara taşıyacaktır” dedi.

BAŞARI 7. KEZ TEKRARLANDI

Corendon Airlines, sektörün en itibarlı değerlendirme araştırmaları olan Capital 500’de 2011, Fortune 500 Türkiye’de ise 2012 yılından bu yana art arda yer almayı başardı. Uluslararası havayolu, geçtiğimiz ay açıklanan ve şirketleri net satışlar, faiz/vergi öncesi kar-zarar, aktif toplam ve öz kaynak değerlerine göre sıralayan Fortune 500 Türkiye listesine 271’inci sıradan girerek, 7’nci kez “Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi” arasında yer almıştı.