YUSUF ZENGİN

Corendon Airlines, 2018-2019 kış sezonunda Almanya’dan Antalya ve Hurghada’ya düzenleyeceği uçuş programını tur operatörleri ve acenteler ile paylaştı. Şirket, tur operatörleri ve seyahat acenteleri ile split charter ve direk satış modelleri ile işbirliği yaparak operasyon yürüttüğü Alman pazarında altıncı sezonuna girmeye hazırlanıyor. Corendon’un Ticaret Müdürü Mine Aslan, bu yıl Alman pazarından umutlu olduklarını belirterek pazara geçen sene aynı döneme göre 2 kat daha fazla koltuk sunduklarını belirtti. 2018-2019 kış sezonunda Almanya’nın 10 meydanından Antalya’ya haftada 20 uçuş düzenleyeceklerine dikkat çeken Aslan, “Bunun yanı sıra, ilk kez 2017 senesinde Almanya’nın 5 şehrinden Mısır’ın Hurghada şehrine başlattığımız uçuşlarımızı, kış sezonunda Almanya’nın 6 şehirden 11 sefere çıkaracağız.” dedi.

TALEP ARTIYOR!

Mine Aslan; Mısır’ın, son yıllarda sadece Almanların değil birçok Avrupa ülkesinin kış tatili için tercihi haline geldiğini söyledi. Bu kış 2 uçaklarını Hurghada’da base edeceklerini ve bu şehre Almanya’dan düzenleyecekleri uçuşların Avusturya’nın Viyana şehrinden de her Cumartesi sefer düzenleyeceklerini ifade eden Aslan, “Hollanda, Belçika, Polonya, Litvanya, Estonya, Letonya ve Çekya gibi ülkelerden de Hurghada’ya full charter uçuşlar düzenleyeceğiz.” şeklinde konuştu.

2018 yaz sezonunda da Alman pazarına Antalya, Hurghada ve Girit destinasyonları için toplam 620 bin koltuk arz eden Corendon, yeni şirketi Corendon Airlines Europe ile Alman partnerlerinin farklı destinasyon taleplerine çözümler sunarken kış operasyonları ile pazardaki pozisyonunu sağlamlaştırıyor.

Corendon Airlines Almanya 2018-19 Kış Tarifesi:

ALMANYA-ANTALYA UÇUŞ PLANI (01.11.2018-11.04.2019)

Erfurt: Perşembe

Hamburg: Perşembe, Pazar

Hannover: Pazartesi, Cuma, Cumartesi

Düsseldorf: Çarşamba, Cuma, Pazar

Leipzig: Çarşamba, Cumartesi

Nürnberg: Pazartesi, Cuma

Paderborn: Cumartesi

Dresden: Cumartesi

Stuttgart: Çarşamba, Pazar

Berlin Tegel: Salı, Cuma, Pazar

ALMANYA-HURGHADA UÇUŞ PLANI (28.09.2018-30.04.2019)

Köln-Bonn: Pazartesi, Perşembe

Bremen: Salı, Cuma

Dresden: Perşembe

Leipzig: Çarşamba, Cumartesi

Berlin Tegel: Pazartesi, Cuma

Hannover: Çarşamba, Pazar

Viyana (Avusturya): Cumartesi