Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Crendon Airlines’ın, ‘Kaptan Einstein’ lakaplı kaptan Pilotu Manuel Pedro Lopez Balabasquer, Tel Aviv-Antalya uçuşu ile gökyüzüne veda etti.

Corendon Airlines’ın, 8 Kasım günü gerçekleştirilen CAI 444 kodlu Tel Aviv-Antalya seferinin diğer uçuşlardan farklı bir anlamı bulunuyordu. Çalışma arkadaşlarının ve yolcuların ‘Kaptan Einstein’ olarak seslendiği deneyimli Kaptan Pilot Manuel Pedro Lopez Balabasquer, bu uçuşla emekli olarak gökyüzüne veda etti.

ON BİNLERCE SAAT UÇUŞ YAPTI

Son uçuşun yolcuları arasında babasına sürpriz yapmak isteyen oğlu Kaptan Manu Balabasquer de yer aldı. Uçağın piste inişinin ardından apronda düzenlenen veda seremonisinde duygusal anlar yaşayan kaptan pilot Balabasquer, “Gökyüzüyle tam 45 yıl önce orduda tanıştım. O zamandan bugüne on binlerce saat uçuş yaptım ve belki bundan daha fazla insanla tanıştım, arkadaşlıklar edindim. 2010 yılında katıldığım Corendon Airlines’taki yıllarım ise tarif edilemeyecek derecede güzeldi. Burası gerçekten de çok büyük, sıcak, samimi bir aile. Bunu yaşatan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

18 YILDIR CORENDON’DA

1954 yılında Fernando Poo adasında doğan İspanyol kaptan pilot Manuel Pedro Lopez Balabasquer, 19 yaşında orduya katıldı. Askeri akademide uçuş hocası olan Balabasquer, ordudaki çeşitli görevlerin ardından 1987 yılında sivil havacılığa geçiş yaptı. 2010 yılında Corendon Airlines’a katılan Manuel Pedro Lopez Balabasquer, dünyanın her yerine birlikte gittiği Menchu Balabasquer ile evli. Çiftin beş çocuğu ve altı torunu bulunuyor.