Uçak Yunanistan semalarındayken, İsrail’in Ben Gurion Havalimanı yakınlarına füze isabet ettiği haberi ulaştı.
Bunun üzerine pilot, havalimanını emniyetli bulmadığı için, durumu Amerika Federal Havacılık İdaresi’ne bildirdi. Kule’den talimat gelince de, pilot Güney Yunanistan üzerindeyken uçağın rotasını Paris’e çevirdi. Uçak, Paris’teki Charles de Gaulle Havalimanı’na problemsiz şekilde indi. Olayın ardından, Delta Havayolları, emniyet gerekçesiyle İsrail’e olan bütün uçuşlarını süresiz olarak iptal etti.
US Airways de US 796 sefer sayısıyla Los Angeles'tan havalanan tayyare seferini bağlantı noktası olan Philadelphia'dan Tel Aviv için devinim etmeden evvel iptal ettiğini açıkladı. Salı günü Tel Aviv Ben Gurion Uluslararası Havalimanı yakınlarına füze isabet etmesinin ardından Tel Aviv'e seferini iptal eden havayolu şirketlerine United Havayolları da katıldı.
United Havayolları, Newark Liberty Uluslararası Havalimanı'ndan Tel Aviv'e yapılacak UAL 84 ve UAL 90 sayılı seferlerini iptal etti. İsrail seferlerini iptal eden havayolu şirketleri, Amerika Federal Havacılık Dairesi ile yakın çalışma içinde olduklarını, yolcularının ve çalışanlarının güvenlikleri gereği sözkonusu tayyare seferlerini iptal ettiklerini açıkladı.
ABD'nin önde gelen havayolu şirketlerinin İsrail uçuşlarını askıya almasından sonra, Avrupa ülkeleri havayolu şirketleri de emniyet gerekçesiyle İsrail'e olan seferlerini durdurmaya başladı. Lufthansa, KLM  ve Air France da İsrail'e yaptıkları tayyare seferlerini askıya aldıklarını açıkladı.
ABD Federal Havacılık Dairesi, bütün Amerikan havayolu şirketlerine önümüzdeki 24 saat boyunca Tel Aviv'e uçuş yapmalarını yasakladığını bildirdi.
Havayolu şirketi Norwegian, Kopenhag ve tockholm'den Tel Aviv'e  seferlerini durdurdu Hava yolu şirketi Norwegian, Kopenhag ve Stockholm'den  Tel Aviv'e gerçekleştirdiği seferleri durdurduğunu açıkladı.
Norveç merkezli hava yolu şirketi olan ve İskandinav ülkelerinde ucuz  tayyare bileti satışlarıyla ön plana çıkan Norwegian'dan yapılan açıklamada,  Danimarka'nın başkenti Kopenhag ve İsveç'in başkenti Stockholm'den İsrail'in  başkenti Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'na gerçekleştirdiği seferleri  durdurduğunu bildirdi.
Ben Gurion Havalimanı yakınlarına düşen füze sonrası bu kararını  duyuran Norwegian, ikinci bir talimata kadar uçuşların yapılmayacağını kaydetti