DHMİ, MNG Grubu'nun Batı 4 olarak adlandırılan genel havacılık uçaklarını bulunduğu alandaki hangarının etrafındaki büyük alana apron yapılması için düğmeye bastı. Atatürk Havalimanı’nda en çok hangar alıp satan grup olarak bilinen MNG Jet’e ait hangarın yan tarafı ve arkasına inşa edilecek apron için çalışmalar başladı. Böylelikle Batı 4 ile THY’nin MNG’den aldığı ve HABOM’a kattığı hangar arasındaki alan apron haline getirilecek.
HANGİ HANGARLARI ALIP SATTI?
MNG Teknik ilk olarak İstanbul Havayolları’na ait olan bakım hangarını satın aldı. Hava kargodan sonra bakım sektörüne giren grup, daha sonra bu hangarı Onur Havayolları’na sattı. Batı 4 Apronu’nun yanındaki tesislerine tamamlayan MNG Teknik, 60 bin metre karelik hangara geçerek faaliyetlerini burada devam ettirmeye başladı. Hangarın önündeki devasa apron da DHMİ tarafından yapıldı.
MNG Teknik şirketi, geçen yıl nisan ayında THY Teknik tarafından yetkileri ve hangarıyla birlikte satın alındı. Üzerine THY HABOM yazılan hangarın ardından MNG Grubu’nun tek hangarı kaldı. Bu satış işleminin ardından MNG Grubu’na bağlı MAPA İnşaat şirketinin aralarında Limak, Cengiz, Kolin ve Kalyon İnşaat’ın oluşturduğu konsorsiyuma beşinci ortak olarak girmesi dikkat çekti.
Halen MNG Jet’e ait bu  hangar Batı 4 bölümünde bulunuyor. MNG Jet şirketinin sahip olduğu hangarda aynı zamanda iş jetleri için bakım ve işletim hizmeti veriyor.
YAN TARAF TARKİM’İN
MNG Jet hangarının yan tarafı ise Tarkim’e ait. Faruk Bayındır’ın sahip olduğu şirket, Batı 4’teki en büyük hangarı yapıyor. İnşaat çalışmaları bitmek üzere olan hangarın kısa süre içinde açılması planlanıyor.