Disney’in en popüler hikâyelerinden Aslan Kral 25 yıl aradan sonra 19 Temmuz itibarıyla çığır açan bir teknolojinin ürünü olan canlı-aksiyon versiyonuyla tekrar beyazperdeye döndü. Her neslin kalbinde özel bir yere sahip, unutulmaz karakterlere hayat veren ve hayranları tarafından tüm dünyada heyecanla beklenen filmin vizyona girişi şerefine İstanbul’un en gözde alışveriş merkezi Emaar, ziyaretçilerine Aslan Kral temalı çok özel aktiviteler sunmaya hazırlanıyor.

Alışverişten çok daha fazlasını bekleyenlerin İstanbul’daki tek adresi Emaar, tüm Aslan Kral hayranlarını bu çok özel eğlencenin bir parçaşı olmak üzere 20-28 Temmuz tarihleri arasında etkinliğe bekliyor.

270 mağazası, akvaryumu, 4DX sineması ve gerçekleştirdiği birbirinden özel onlarca etkinliğiyle İstanbul’un en gözde alışveriş merkezi Emaar, çeyrek asır sonra sevenleriyle beyaz perdede buluşan Aslan Kral filminin vizyonu şerefine çok özel bir etkinlik düzenliyor. Küçük büyük herkesin keyif alacağı aktivitelerin yer aldığı etkinlik tam 9 gün 10:00 – 22:00 saatleri arasında sürecek. 20 Temmuz’da başlayacak Aslan Kral etkinliği kapsamında filme ait temalarla oluşturulan duvar tırmanışından yüz boyamaya, müzikli balonlardan Afrika saç örgüsü atölyesine birbirinden keyifli aktiviteler düzenlenecek.

Etkinlik çerçevesinde Afrika temalı kostümleriyle dansçılar etkinlik alanında film müzikleri eşliğinde dans ederken; yine Afrika temalı kostümler giyen bando takımı ise alışveriş merkezi içinde dolaşarak ziyaretçilere eğlenceli anlar yaşatacak. Yüz boyama atölyesinde çocukların yüzleri Afrika ormanlarındaki hayvanların desenlerinde boyanırken; bileklik atölyesinde çocuklar Afrika tarzında Hakuna Matata bileklikleri tasarlayacak. Aslan Kral Mağarası’nda ise çocuklar zıpzıp balon toplarıyla birbirleriyle yarışacak.