Delta Hava Yolları'nın New York-İstanbul seferini yapan Boeing 767 tipi uçağı, havalandıktan sonra elektriği kesilince yaşanan paniğin ardından Kanada'ya mecburi iniş yaptı.

Delta Hava Yolları'nın sabah 05:20'de John F.Kenndy Havalimanı'ndan kalkan DL-72 sefer sayılı Boeing 767 tipi yolcu uçağının havalandıktan üç buçuk saat sonra kabin içindeki ışıkları aniden söndü. Uçağın kaptan pilotu 10 dakika sonra  yolculara acil inişe geçecekleri anonsunu yaptı. Daha sonra uçak Kanada'nın Stephenville Havalimanı'na acil iniş yaptı.Yolcular, Stephenville havalimanı'nda Delta Havayolları'nın New York'tan tahsis ettiği uçakla 9 buçuk saat gecikme ile İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelebildi.

DÜŞÜYORUZ ZANETTİK

Yolculardan E.T  havada büyük korku ve panik yaşadıklarını belirterek, "Havalandıktan 3-4 saat sonra uçağın içindeki ışıklar söndü. Bir motorun da durduğunu hissettim. 'Jeneratör de çalışmıyor' denildi. Uçağın içinde anons yaptılar ve '10 dakika sonra acil inişe geçeceğiz. Koltuklarınızı dik duruma getirin' dediler. Bütün yolcuların sesi aniden kesildi; uçağın içinde panik havası yaşandı. 'Düşüyor muyuz?' diye korkuya kapıldık. 35 dakika sonra Kanada'nın Stephenville Havalimanı'na indik. 10'ar kişilik gruplar halinde bizi tuvalete götürdüler. Uçakta ikram da verdiler. New York'tan yeni kabin ekibi ve pilotlar geldi. 9 buçuk saatlik rötarla İstanbul'a ulaşabildik. Sağ salim kurtulduğumuz için Allah'a şükürler olsun" diye konuştu.