YUSUF ZENGİN

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, 7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, yayınladığı mesajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Hava yolu halkın yolu olacaktır, her Türk vatandaşı uçağa binecek’ direktifleri doğrultusunda oluşturulan politikaları hayata geçirmek için gece gündüz çalışarak Türkiye’yi modern havalimanları ve terminallerle donattıklarını söyledi.

Funda Ocak’ın işte o açıklaması:

Ülkemiz, sivil havacılık alanında büyük aşama kaydederek Avrupa’da en hızlı gelişme gösteren, dünya sivil havacılığı nezdinde saygı duyulan bir noktaya ulaşmış bulunuyor.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Hava yolu halkın yolu olacak, her Türk vatandaşı uçağa binecek” direktifleri doğrultusunda oluşturulan politikaları hayata geçirmek için gecemizi gündüzümüze katarak, ülkemizi dünyadaki emsallerinden çok daha modern havalimanları ve terminallerle donattık. DHMİ’yi işletme ve ileri teknolojik altyapı bakımından bir dünya markası haline getirdik. 

Bu başarıları,  Cumhuriyet tarihimizin hava yolu sektöründeki en büyük projesi olan İstanbul Havalimanı ile taçlandırmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Tüm dünyanın gözünü kamaştıran bu muhteşem eser, sadece Orta Doğu, Avrupa ve Asya’nın merkezindeki Türkiye’nin değil, dünya hava yolu ulaşımının merkez üssü olacaktır. Bu gurur hepimizin.

Havacılıkta Türkiye’nin standartlarını yükselten eşsiz proje ve hizmetlere, Sayın Bakanımız ve kıymetli ekibinin vizyon ve desteği ile yenilerini ekleyerek geleceğe yolculuğumuzu sürdüreceğiz.

Türk sivil havacılığını küresel havacılığın zirvesine taşıma hedefine ulaşmak amacıyla çalışan sivil havacılık camiasının ve kıymetli mesai arkadaşlarımın 7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü'nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.