Sanatseverlerin buluşma noktası Grand Pera birbirinden değerli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. “Ateş”in yaratıcı ve birleştirici gücünün “Sanat” ile bütünleştirilmesi felsefesi ile kurulan Gedik Filarmoni Orkestrası’nın açılış konseri 29 Nisan Pazartesi günü Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

29 Nisan Pazartesi günü saat 20.00’da Grand Pera Emek Sahnesi’nde çok özel bir programla açılış konserini yapacak olan Gedik Filarmoni Orkestrası, bir dönem İstanbul’da da yaşamış olan Franz Liszt’in “Prometheus” adlı senfonik şiirini, unutulmaz besteci Ahmed Adnan Saygun’un Keman Konçertosu’nu ve Ludwig van Beethoven’ın ikonik yapıtlarından biri olan kahramanlık senfonisi “3. Senfoni”yi (Eroica) seslendirerek müzikseverlere eşsiz bir müzik dinletisi sunacak.

Ödüllü Kemancı Rebekka Hartmann Grand Pera Emek Sahnesi’nde

Grand Pera Emek Sahnesi’ndeki konserde Gedik Filarmoni Orkestrası eşliğinde Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden olan Echo Klassik ve ICMA (International Classical Music Awards) sahibi olan Alman Kemancı Rebekka Hartmann, usta besteci Ahmed Adnan Saygun’un keman konçertosunu seslendirerek müzik tutkunlarına müzik şöleni yaşatacak. Weilburger Schlosskonzerte, Schleswig-Holstein gibi prestijli festivallerde solist olarak sahne alan Hartmann, Bamberg Senfoni Orkestrası, Aachen Senfoni Orkestrası, Württemberg Oda Orkestrası Alman Oda Orkestrası gibi topluluklar eşliğinde konserler verdi. 1675 yapımı Stradivarius kemanı ile kaliteli ve nitelikli müzik yapan Hartmann, 29 Nisan Pazartesi günü saat 20.00’da Grand Pera Emek Sahnesi’nde müzikseverlerle bir araya gelecek.