THY çalışanları Amsterdam'da düşen uçakta kaybettikleri çalışanlarının acısını yaşarken bir acı da önceki gün geldi. 1.5 yıldır kanser tedavisi gören ve önceki gün Ameniyat olduğu Memorial Hospatial'deki ameliyatının ardından yoğun bakım ünitesine alınan 52 yaşındaki Kabin Hizmetleri Başkanı Neşe Ergül Kocaoğlu hayatını kaybetti. THY çalışanlarının Neşe ablasının cenazesi dün Ataköy 5. Kısım Camii'nde kılınan öğle namazına müteakip Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

HER YOLCULUĞUNDA ARKADAŞLARINA ORKİDE GETİRİRDİ

Cenaze törenine Neşe Ergül Kocaoğlu'nun eşi Hikmet, kızı Nidal'ın yanısıra hostes ve kaptan arkadaşları katıldı. Gözyaşlarının sel olduğu cenazede Kocaoğlu'nun tabutunun üzeri Orkide'yle süslendi. Kocaoğlu'nun Singapur ve Bangok seyahatlerinde ailesinin yanısıra arkadaşlarına da Orkide getirdiğini belirten arkadaşları, "Neşe her seyahatinde bizi unutmuyordu. Hepimiz çok seviyorduk. Biz de son görevimizi yaparak ölüm haberi üzerine Singapur ve Bangok'dan Orkide getirdik" diye konuştular.

Neşe Ergül Kocaoğlu'nun cenazesi arkadaşlarının gözyaşları arasında Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Evli ve bir çocuk annesi olan Kocaoğlu'nun, 1978 yılından itibaren THY da kabin memuru olarak çalıştığı,1990 -1998 ve 2002 - 2003 yılları arasında TASSA Başkanı, 2003 - 2007 yılları arasında ise Kabin Hizmetleri Başkanı olarak görev yapmış olarak görev yaptığı belirtildi.