Türkiye Hava Yolu Pilotları Derneği (TALPA)`da bugün seçim heyecanı vardı. Atatürk Havalimanı`ndaki olağan genel kurulda, konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Üyeler, Kaptan Pilot Muzaffer Özaçar liderliğindeki tek liste için tercihlerini kullandı. Oylama işlemi sonrasında Muzaffer Özaçar ve ekibi, TALPA`nın yeni yönetimi olarak göreve getirildi.
Yeni Başkan Özaçar, gönüllü olarak aday olduğunu belirterek, `İlk iş olarak pilotların özlük haklarını iyileştirecek yeni adımlar atacağız. Öncelikli hedefimiz mesai talimatı ve dinlenme sürelerinin AB standartlarına göre yeniden düzenlenmesi olacak. Aylık uçuş sürelerinin 900 saat esasına göre düzenlenmesi için, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve THY yönetimi ile görüşmeler yapacağız. Çünkü bu yolcuların uçuş emniyeti açısından çok önemli ve hassas bir konu` diye konuştu.
Muzaffer Özaçar kimdir?
Yaklaşık 20 yıl Hava Kuvvetleri`nde muharip pilot olarak görev yapan Muzaffer Özaçar, daha sonra THY Boeing filosunda kaptan pilot olarak uçmaya başladı. THY`nin idari birimlerinde de görev yapan Özaçar, 40 yılını mavi göklerde geçirdi. 60 yaşındaki Özaçar evli ve bir çocuk babası. Özaçar`ın kızı Ece Özaçar da THY`de hostes olarak görev yapıyor.