26 Nisan 1912'de 1. Numaralı Türk brövesiyle Türkiye semalarında uçan ilk pilot ünvanına sahip olan M. Fesa Evrensev adına bu yıl 11. düzenlenen 'Türkiye Pilotlar Günü' Polat Otel'de Türkiye'nin tek hava akrobasi pilotu Ali İsmet Üztürk tarafından gerçekleştirilen akrobasi gösterisiyle başladı. Öztürk'ün nefes kesen gösterisinin ardından çok sayıda davetli Polat Otel'deki yemeğe katıldılar.
Yemeğe SHGM Genel Müdürü Ali Arıduru, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, M.Fesa Evrensev'in kızı İlhan Evrensev Şahin, Vecihi Hürkuş'un kızı Gönül Hürkuş Şarman, Hava Harp Okulu Komutanı Hava Pilot Tümgenarel Metin Taş, Hava Harp Akademi Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Bertan Nogaylaroğlu, Hava Harp Okulu Kurbay Başkanı Ali Armağan ile hava harp okulu öğrencileri ile sivil havacılık sektörünün önde gelen isimleri ile çok sayıda pilot katıldı.
Yemekte TALPA Başkanı Özaçar, M. Fesa Evrensev'in kızı İlhan Evrensev Şahin'e, Vecihi Hürkuş'un Kızı Gönül Hürkuş Şarman, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu adına Bülent Manav'a, Ali İsmet Öztürk'e, plaket verirken TALPA eski yönetimini de unutmadı. Özaçar, TALPA eski Başkanı Ali Ziya Yılmaz'ın yanı sıra Mete Dane, Levent Hüryol, Ünal Seçkin, Naci Akbaş ve Taşkın Polat'a da birer vefa plaketi verdi.
Yemeğe Katılamayan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım adına plaketi SHGM Genel Müdürü Ali Arıduru Aldı.
Polat Otel'de Muhteşem bir yemekle kutlanan 26 Nisan Pilotlar Günü'ne yoğun programları nedeniyle katılamayan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile milletvekelleri gönderdikleri telgraflarıyla Pilotlar Günü'nü kutladılar.
Gecenin İlerleyen saatlerinde ise Behzat Gerçeker ve ENBE Orkestrası'nın muhteşem performansı kutlamaya katılanlara unutulmaz bir gece yaşattı.