Dörtyüz'ün üzerinde kabin memurunun katıldıldığı gecede aralarında Nükhet Duru, Soner Arıca, Gökhan Güney, Murat Evgin Yeliz, Sibel Mirkelam gibi ünlü sanatçılar sahne aldılar. Geceye katılanlar arasında Perihan Özden ile Yasemin Vural'da vardı. Kim mi onlar? THY'nin Amsterdam'daki uçak kazasından yaralı olarak kurtulan ve uzun süre tedavi gören kabin memurlarıydı. Özden ve Vural gecede arkadaşlarının ve meslektaşlarının yoğun ilgisi ile karşılaştılar.
Gecenin en önemli anı ise sahneye getirilen üzerinde THY'nin devasa büyüklükteki maket uçaklı pastası oldu. TASSA yönetim kurulu üyeleri, havayolu kabin memurları ve ünlü sanatçılar bu pastayı birlikte kestiler.
Herşey TASSA İlköğretim Okulu İçin!
Gelen konukları yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kapıda karşılayan ve hepsiyle tek tek ilgilenen TASSA Başkanı İzzet Levi, yaklışık 6 bin kabin memurunu temsil ettiklerini, bu geceyi üyelerinin motivasyonu için gerçekleştirdiklerini ifade ederek, kabin memurlarının amatör veya profosyonel yeteneklerini topluma göstermek amacıyla etkinlikler gerçekleştirdiklerini, bu etkinlikler arasında sergilerinde yer aldığını, düzenlen bu sergilerin gelirlerininin de yaptırmakta oldukları TASSA İlköğretim Okula'na bağışladıklarını da hatırlattı.
Levi ayrıca, 2010-2011 öğretim yılında, eğitime açılması planlanan ve her bir dersliğine uçak kazalarında hayatını kaybetmiş şehit kabin memurlarının isimlerinin verileceği TASSA İlköğretim Okulu'nun içinde mini bir havacılık müzesinin de yer alacağını belirtti.
Levi, 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü'nün İstanbul'un dışında Antalya ve Ankara'da düzenlenen eğlencelerle kutlamaya devam edececeklerini sözlerine ekledi.
Galeri için tıklayın