Anadolu Jet, Borajet'den kiraladığı, 66 yolcu kapasiteli ATR 72-500 tipi pervaneli uçakla Tokat seferlerini başlattı. Tokat Havaalanı'na inen Anadolujet'in uçağı folklor ekipleri ve çiçeklerle karşılandı. Tokat Havaalanı'nda ilk sefer nedeniyle düzenlenen törene Tokat Valisi Şerif Yılmaz, Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsüm ile çok sayıda yerel yetkili katıldı.
Uşak, Çanakkale ve Siirt'e de Sefer Başlattı..
Tokat'a ilk seferini gerçekleştiren Anadolujet aynı zamanda bir ilke imza da atarak aynı gün haftanın 7 günü seferler düzenleyeceği Ankara-Çanakkale ile İstanbul Sabiha Gökçen'den Uşak, Isparta ve Çanakkale'ye haftanın her günü seferler gerçekleştirecek.
Şirket 20 Aralık'ta da Ankara'dan karşılıklı olarak Siirt seferlerine başlamışdı.
Anadolujet, 7 gün öncesinden alınan biletler için 59 TL, gidiş-dönüş bilet alanlara da dönüş biletini 25 TL'den verecek.
Anadolu'da 35 noktaya yaptıkları seferlerle, Türkiye'nin en çok noktasına sefer yapan havayolu markasını 2 buçuk yılda tesis ettiklerini ve bu başarıyı Anadolu halkının Anadolu Jet'e sahip çıkması, güven duyması ve tercih etmesi neticesinde yakaladıklarını anlatan Anadolujet'in İcrasından Sorumlu THY Bölgesel Uçuşlar Başkanı Sami Alan 'Şu ana kadar uçurdukları 9 milyon yolcuya teşekkürlerimizi sunuyoruz.'dedi.  
'Uçmayan Tokat'lı Kalmasın'
Vali Şerif Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Sami Dutoğlu, GOÜ (Gazi Osmanpaşa Üniversitesi) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Tokat Belediye Başkanvekili Sami Dutoğlu'nun da katıldığı törende konuşan Alan, Anadolu Jet THY'nin bir alt markası olarak kuruldu ama kendi ayakları üzerinde 2,5 yıldır başarı ile duruyor. Bugün göklerde 24 tane uçağımız Anadolu'yu karış karış arşınlıyor. ' diyerek;  Atatürk'ün 'Demir Ağlarla Ördük Yurdu' söylemine atıfta bulunarak, '50 yıl sonrasında bu 'hava ağları ile bütün yurdu ördük' demek, Atatürk'ün koymuş olduğu o vizyonu bugün uçaklarla 'istikbal göklerdedir' vizyonu ile birleştirdik'
Tokatlılara Anadolu Jet'i getirmek için 2,5 yıl geç kalındığını ifade eden Alan, "Bunun için özür borçluyuz. Bu hasreti bugün bitirdik. Bunu yaparken de maalesef THY ve Anadolu Jet'in elindeki uçaklarla buraya inmek mümkün değildi. Onun için Borajet'in iki adet uçağını kiralayarak buraya uçuş yapmayı başardık. Ulaştırma Bakanımızın 'Uçmak İmtiyaz Değildir, ihtiyaçtır' sloganının bugün burada gerçek olduğuna şahit oluyoruz. Bilet fiyatlarımızı ucuz tutacağımızı olabildiğince maliyetleri aşağı çekeceğimizin sözünü şimdiden verebilirim. 7 gün önce herkes 59 TL'ye bilet alabiliyor. Erken bilet alan kazanır diyoruz. Tokatlılara bir müjde vermek istiyorum. Mesela Tokat'tan Sabiha Gökçen'e vardıktan sonra ikinci uçuşunuzda ikinci bileti almıyoruz. Sabit tüm vergiler dahil 25 TL alıyoruz. Her gün seferimiz var biz elimizden geleni yaptık. Uçmayan Tokat'lı kalmasın" istiyoruz. şeklinde konuştu.
'Büyük Gövdeli Uçak İstiyoruz'
Tokat seferlerinin başlaması için yoğun çaba gösteren ve ilk sefere katılan AK Parti Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsün, En mutlu günlerinden birini yaşadığını söyleyerek ; Tokat'a seferlerin yapılamadığı günlerin çok gerilerde kaldığını belirterek; 'Tokat Havaalanı pistinin büyük gövdeli uçaklarında inmesine uygun hale getirilmesi için vali ve hükumete iş düştüğünü kaydetti.
Uçuş Güvenliği İle İlgili Sıkıntımız Yok'
Vali Şerif Yılmaz ise Tokat'ın THY güvencesi ile kesintisiz bir uçuşa kavuştuğunu ifade ederek,  Tokat'ta daha önceki dönemlerde %90 üzerindeki doluluk oranı ile uçak seferlerinin yapıldığına dikkat çekti.
Vali Yılmaz; "Benim beklentim yaz mevsiminde ikinci seferlerin planlanması. Ülkemizin en önemli havaalanlarının sahip olduğu en son teknolojik özelliklere sahip havaalanı, otomatik ölçüm raporlama sistemi 180 bin Euro harcanarak Eylül ayında Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından alana kuruldu. Uçuş güvenliği ile ilgili sıkıntımız kalmadı.'dedi.
Törenin sonunda Anadolujet Genel Müdürü Sami Alan, Vali Yılmaz'a Tokat Milletvekili Gülsün'e Tokat GOÜ Üniversitesi Rektörü Şahin'e birer uçak maketi verirken, törene katılamayan Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek adına uçak maketini Belediye Başkan Vekili Sami Dutoğlu aldı. 
Bora Jet, Anadolu Jet'e Rakip Olmadı..
Borajet filosunda bulunan 4 adet ATR72-500 tipi uçağından 2'sini (Wet Lease) kiralayarak Tokat'a seferlere başlayan Anadolu Jet'in ardından, bu kente 6 aydır gerçekleştirdiği seferlerini durdurdu.
Anadolujet'in Tokat Seferleri;
Sabiha Gökçen'den (Kalkış) 12-15-Tokat (Varış) 14.00
Tokat'dan  (Kalkış) 14.30-İstanbul Sabiha Gökçen (Varış) 16-15
Açılan Diğer Hatlar..  Kalkış Varış
Ankara-Siirt (Hergün) 09.00    10.50
Siirt-Ankara (Hergün)    11.20    13.30
Ankara-Çanakkale (Hergün)    22.45   00.10
Çanakkale-Ankara (Hergün) 07.00   08.20
Sabiha Gökçen-Uşak (Hergün) 08.40   09.40
Uşak-Sabiha Gökçen (Hergün) 10.10   11.10
Sabiha Gökçen-İsparta (Hergün)   18.00   19.25
İsparta-Sabiha Gökçen (Hergün)   19.45   21.00
Sabiha Gökçen- Çanakkale (Hergün)   21.55   22.55
Çanakkale-Sabiha Gökçen (Hergün)   07.15-  08.10