Hukuki yollara başvuruda bulunan TASSA Yönetimi, Atlasjet Havayolları'nın Kabin Memurlarını bir cinsel obje gibi yansıtmasına tepkili. Bu durumu TASSA Yönetimi şöyle açıkladı,

Atlasjet Havayollarının kabin memurlarını cinsel obje olarak gösteren reklamlarını tasvip etmemiz mümkün değildir. Reklamlarla ilgili Atlasjet Havayolları yöneticileriyle daha evvelki görüşme talebimiz reddedilmiş ve amacını aşan içeriği tartışmalı promosyonlar devam etmiştir.Sektörümüzdeki bir firmanın, vitrini olarak kabul edilen bayan çalışanlarını bu şekilde lanse edişi çok üzücü bir durumdur. Fakat derneğimize ilgili havayolunun çalışanları tarafından  herhangi bir başvuru  olmaması daha da düşündürücüdür.
TASSA-Havayolları Kabin Memurları Derneği yönetimi olarak mesleğimizin imajı ve onuru çok önemlidir.AXE  (Unilever) reklamlarına da verdiğimiz tepkiyle reklamlar durdurulmuş ve Reklam Kurulu tarafından firmaya idari para cezası kesilmiştir.
Atlasjet Havayollarına da reklamlar konusunda gerekli hukuki işlemin yapılabilmesi için avukatlarımızla  görüşmelerimiz devam etmektedir.
Kamuoyuna duyurulur.
TASSA YÖNETİM KURULU
Emekli kabin memurları da; cinselliği çağrıştıran, kadını ve kabin memurluğu mesleğini küçük düşüren, onur kırıcı, genel ahlak, örf ve adetlerle de bağdaşmayan reklam sloganlarını kınayıp, gerekli hukuki girişimlerin yapıldığını dile getirdi.
Atlasjet, rakipleri Pegasus ve Onur Air'in uçaklarda ücretli ikram hizmeti verdiğini ve kendi ikramlarının ücretsiz olduğunu anlatmak için 'Lütfen hosteslerimize para teklif etmeyiniz' yazılı reklamı hazırlattı.
Havayolu şirketleri daha önce de koltuk aralarındaki mesafeyi vurgulamak için cinsel çağrışım yapan reklam sloganlarına imza atmıştı.