Türk Hava Yolları’nın kargo taşımacılığında önemli bir yere sahip olan  Asya ve Uzakdoğu Bölgesi taşıma kapasitesini ve miktarlarını günden güne arttırmaktadır. Gerçekleştirdiği bu hızlı gelişmeye paralel olarak bölgede bulunan tüm uçuş noktalarımızın satış ve pazarlama alanlarında koordinasyonu tek merkezden yürütmek, yeni uçuş noktaları için analiz yapmak ve hizmet kalitesini arttırmak için THY içerisinde yeni bir birim oluşturulmuştur. Daha kaliteli ve daha hızlı bir hizmet vermek amacıyla oluşturulan Kargo Bölge Müdürlüğü Türk Hava Yolları’nın bölgedeki gücüne güç katacaktır.
Asya Uzakdoğu Bölge Müdürü Hüseyin Ceyhan ve kargo satış koordinatörleri ile birlikte faaliyetlerine başlayan Bölge Müdürlüğü, Hong Kong Baş Konsolosumuz Haldun TEKNECİ, Türk Hava Yolları Kargo Başkanı Abdullah Soner Akkurt ve Asya Uzakdoğu Kargo Bölge Müdürü  Hüseyin Ceyhan tarafından törenle açılmıştır.
Akkurt yaptığı açılış konuşmasında Hong Kong’un Uzak Doğu’daki en büyük kargo taşımacılığının yapıldığı, Turkish Cargo olarak en çok taşıma yapılan yer olması ve tüm Asya ve Uzakdoğuya hakim olması sebebiyle Bölgenin Hong Kong merkezli  yönetilmesinin stratejik olarak büyük önem teşkil ettigini belirtmiştir. Turkish Cargo, Asya Uzakdoğu Bölgesi’nde bu yılın ilk 10 ayında geçen seneye nazaran %49.6’lık bir büyüme gerçekleştirmiştir.  Akkurt, “Önümüzdeki dönemde de bölgedeki hava kargo taşımalarındaki pazar payını daha da arttırmayı hedeflemekteyiz. Bu hedef doğrultusunda Asya ve Uzakdoğu Kargo Bölge Müdürlüğü önemli bir rol alacaktır.’’ diyerek Turkish Cargo’nun Uzak Doğu’da gelecek dönemler için büyüme hedefine devam edeceğini belirtildi.