TASSA (Türkiye Hava Yolu Kabin Memurları) 2012-2015 için yeni yönetimini seçiyor. Tek listenin aday olarak gösterildiği Olağan Genel Kurul Atatürk Havalimanı'nda Dış Hatlar Terminali'ndeki Ali Sürmen-Fatih Ergökmen Konferans Salonu'nda başladı. İkisi de 20 yıllık kabin memuru olan ve şu anda sorumlu kabin Amirliği görevini yürüten 20 yıldır THY'de kabin memuru olarak çalışan ve şu anda Sorumlu Kabin Amirliği görevini yürüten Ersin Paşa Kılıç ile Turgay Taştepe'nin oluşturduğu TASSA 2012 grubu 3 yıllığına kabin memurlarından yetki istediler.
Bu sabah başlayan Atatürk Havalimanı'nda yapılan TASSA Olağan Genel Kurulu 'Divan Kurulu'nun seçimiyle başladı. Divan Başkanlığına Emekli Kabin Memurları Derneği (ARFAA) Başkanı Oya Güler Seçildi. Seçim sonucunda TASSA tarihinde tek başkan değil iki başkan tarafından yönetilecek. Konuyla ilgili bilgi veren Kılıç ve Taştepe 'Tüzüğümüzde 'eş başkan'lık sistemi yok. Seçimden sonra ilk yönetim kurulu toplantımızda bir başkan seçeceğiz.' biçiminde konuştular.
Divan Başkanı ve Kurulu'nun seçimin ardından söz alan Kılıç ve Taştepe, Olağan Genel Kurul'a katılan üyelerden 2012 ve 2015 için destek istediler. konuşmalarında yoğun uçuşlarına rağmen TASSA'nın yönetimine aday olduklarını ileri süren Kılıç ve Taştepe, tüm kabin memurlarının ne kadar yoğun bir çalışma temposuna sahip olduklarını biliyoruz. Biz bu çalışma şartlarına rağmen TASSA için bir şeyler yapma arzusundayız. Birlikten kuvvet doğar diyerek, kabin memurları arkadaşlarımızdan bize destek olmalarını bekliyoruz.'dediler.
Amaçlarının derneğe yeni üye kazandırmak olduğunu açıklayan Ersin ve Taştepe, 'TASSA'ya neşe, hareket ve heyecan getirmeyi arzu ettiklerini' konuşmalarında ifade ettiler.
Misyonunun bittiğine inanan ve TASSA Başkanlığının son anlarını yaşayan İzzet Levi, kürsü'ye çıktığında ilk sözü 'şimdi hesap zamanı' demek oldu.
'Yönetime geldiklerinde bir okul projeleri olduğunu ve yeterli destek alamadıkları için bu projeden çekildiklerini üyelere anlatan Levi, Okul projemiz şu anda Milli Eğitim Bakanlığı'nın, yakında bitecek bu proje,bittiğinde şehit arkadaşlarımızın isminin verilmesini istiyoruz. Umuyoruz ki bu okuldan mezun olanlar bizim
gibi kabin memuru olur.'


 

İŞTE TASSA 2012