Türk sivil havacılığının köklü şirketi Çelebi Hava Servisi A.Ş., 5. Akdeniz Uluslararası Girişimcilik ve İş Fırsatları Zirvesi'nde "Akdeniz İstihdam Ödülü"ne layık görüldü. 
Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (AKGİM) tarafından, 2012 yılında sektörlerinde en çok istihdam sağlayan şirketlere "Akdeniz İstihdam Ödülü"  verildi. 16-18 Mart 2012 tarihleri arasında Antalya Expo Center'da aday ve işverenlerin buluşturulduğu 5. Akdeniz Uluslararası Girişimcilik ve İş Fırsatları Zirvesi'ne, yaklaşık 20 bin kişi katıldı. İş dünyasının, üniversitelerden en öncelikli beklentisi olan; "nitelikli insan kaynakları taleplerine bulunduğu bölgede çözüm geliştirebilmek" üzere düzenlenen Zirve'de, sektörlerinde en çok istihdam sağlayan 11 şirkete de Akdeniz İstihdam Ödülü verildi.
13.000 kişinin üzerinde istihdam sağlıyor
Çelebi Hava Servisi A.Ş. (ÇHS) de, Akdeniz Üniversitesi'nin verdiği istihdam ödülüne layık görüldü. Düzenlenen törende ödülü, Çelebi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Can Çelebioğlu adına ÇHS İK Direktörü Pınar Yenigün aldı. Uluslararası pazarda da hizmet veren ÇHS, halen 5 ülkedeki, 33 havalimanında 11.000'e yaklaşan kişiye iş imkanı sağlıyor. Çelebi Grubu’nun tüm iş alanlarındaki toplam çalışan sayısı ise 13.000'in üzerinde bulunuyor