Yeni uygulamayla birlikte, fazla dolaşmadan iç hatlardan dış hatlara geçişi  sağlayan bağlantı yolununun açılışı nedeniyle konuşan Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın, 'yolcu memnuniyetine yönelik terminalde birtakım çalışmalar yaptık ve yapıyoruz. bu yöndeki çalışmalarımız devam edecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' dedi.
Türk Hava Yolları Genel Müdürü temel kotil'de kouşmasında 'bu bağlantı yolunun özellikle iç hatlardan gelen ve dış hatlara devamı olan yolcularımızın iki terminal arasında ki mesafeyi kısaltması açısından önemli. günde 25-30 bin arasında geçiş yapan yolcularımız bu bağlantı yolunun açılmasıyla zamandan tasarruf edecekler.' şeklinde konuştu.
TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü ise, 1 ay gibi kısa sürede bitirdikleri bağlantı yolu sayesinde 8 dakikalık yolu 2 dakikaya indirdiklerini söyledi.
Atatürk Havalimanı'na İç hatlardan gelen yolcu bağlantı yolu'na görevlilerce ve yöndirme tabelalarıyla yönlendirelece. Pasaportu ve boarding kartıyla Dış Hatlar Terminali 201 nolu körüğe gelecek olan yolcu burada önce pasaport kontrolünden daha sonra da x-ray cihazından geçerek dış hatlara adım atmış olacak.