Şu Sıralar Atatürk Havaliamanı'nda yapılan Olağaüstü Genel kurul 'üç' gündem maddesiyle toplandı.
Üyelerinin gündem maddeleri hakkında görüş ve önerilerini alacak olan TALPA aynı zamanda üyelerden yetki isteyecek.


TALPA'nın bugün toplanan Olağanüstü Genel Kurulu'nun Gündem maddeleri arasında:
Yeşilkoy'deki 'genel merkezi geçtiğimiz günlerde 4. katında meydana gelen çökme nedeniyle apartman sakinleri kararıyla yıkılıp yeniden yapılması ve yine aynı binada en üst katta bulunan dubleks dairinen satın alınması ve daha önce genel merkez olarak kullanılan giriş kattaki dairenin satılması ve Florya'da ki mülkün kiralanması ile ilgili yetki alınması.
SHGM'nin 5 nisan 2012 tarihinde resmi gazetede yayınlanan özel yetkili denetim kuruluşları ile ilgili operasyonel ve sertifikasyon gerektiren konularda TALPA bünyesinde denetim kuruluşu kurulması hakkında görüşme
Bir önceki 'genel kurul' sonrası dernekler kanunundaki değişikliklerin mevcut talpa tüzüğündeki değişiklilklerin yapılması konusunda görüşme
Yeşilköy'deki Genel Merkezi'nin 4. katında meydana gelen çökme nedeniyle TALPA Genel Merkezi'ni geçici olarak Florya Çatal sokağa taşıdı.
Yeşilköy'deki genel merkezin tadilatının yapılmasının ardından, geçici olarak kullandığı Florya'dan Yeşilköy'e taşınacak olan TALPA genel merkezinin mülk sahibinin teklifiyle en üst katta bulunan dubleks daireyi satın alacak ve oraya taşınacak.