Türkiye yer hizmetleri sektörünün kurucusu konumunda bulunan, uygulamaları ve hizmet kalitesi ile sektörünün gelişimine büyük katkı sunan Havaş, “ISO 10002: 2004” Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyet Yönetim Sistemi sertifikasını aldı.
Türkiye’nin önde gelen ve en köklü yer hizmetleri şirketi Havaş, ISO 10002: 2004 Müşteri Memnuniyeti ve Şikayet Yönetim Sistemi” sertifikasını almaya hak kazandı. Havaş, British Standards Institute (BSI) tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda müşteri memnuniyeti ve şikâyetlerin ele alınması standartlarını belirleyen “ISO 10002: 2004” belgesini aldı.
Sürekli iyileştirme, objektiflik prensiplerini benimsiyor
Havaş, “ISO 10002:2004” Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyet Yönetim Sistemi sertifikasını paydaşları tarafından gönderilen geri beslemeleri toplaması, değerlendirmesi ve süreç iyileştirmesi faaliyetleri sonucunda almaya hak kazandı. Havaş, Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyet Yönetim Sistemi kapsamında şeffaflık, erişilebilirlik, cevap verebilirlik, objektiflik, gizlilik, müşteri odaklılık, hesap verebilirlik ve sürekli iyileştirme prensiplerini benimsiyor ve iş modeli olarak kullanıyor.
Ayrıca ISO 10002: 2004 Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyet Yönetim Sistemi sertifikası ile kuruluşların müşterilerinin şikâyetlerini nasıl ele aldıkları, bu süreci nasıl yönettikleri açısından büyük önem taşıyor.
Türkiye’de 24, Ercan Havalimanı ve Avrupa’da 9 havalimanı
Sahip olduğu teknolojik altyapı, modern ekipman ve tesis varlığı, verimliliğe odaklanan Havaş, kaliteli insan kaynağı ve hizmet anlayışı ile yurtiçinde ve yurtdışında yürüttüğü operasyonlar ile büyümesini sürdürüyor. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya başta olmak üzere 24, Kıbrıs Ercan Havalimanı ve Avrupa’da ise Havaş Europe markası altında 9 havalimanında yer hizmetleri veren Havaş, toplam 34 havalimanında faaliyet gösteriyor. Havaş’ın ana faaliyet alanlarını,  Yer Hizmetleri, Ulaşım Hizmetleri ve Antrepo Hizmetleri oluşturuyor.
Havaş hakkında
Türkiye’nin ilk ve en köklü yer hizmetleri şirketi Havaş, havalimanı işletmeciliği alanında uluslararası bir marka olan TAV Havalimanları Holding iştiraki olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Havaş, teknolojik altyapısı, modern ekipman ve tesis varlığı, verimliliğe odaklı kaliteli insan kaynağı ve hizmet anlayışı ile dünya standartlarında hizmet sunuyor.
Türkiye’de 24 havalimanında, Havaş Europe markası ile Avrupa’da 9 havalimanında ve Kıbrıs Ercan Havalimanı’nda tarifeli ve charter 200 üzerinde havayolu müşteri portföyüne hizmet veren Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş. (Havaş), Türkiye’nin ilk ve en büyük yer hizmetleri kuruluşudur. Yer Hizmetleri ve İkram servisi sağlamak üzere Havacılık hizmetlerine başlayan şirket, 1987 yılında İkram Hizmetlerinin ayrılmasının ardından, Türkiye’de yer hizmetleri alanında en deneyimli kuruluş olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Havaş, 1995 yılında Türkiye’nin ilk ve en başarılı özelleştirilen şirketi oldu.
TAV Havalimanları Holding tarafından işletilen Batum Uluslararası Havalimanı’na bağlantı sağlayan ve Doğu Karadeniz Bölgesi’ne coğrafi yakınlığı nedeniyle bu bölgede yaşayan vatandaşlara seyahat kolaylığı getiren Hopa Yolcu Terminali’ni Aralık 2007’den bu yana işletiyor. İstanbul, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Antalya, Bodrum, Çorlu, İzmit, Dalaman, Malatya, Samsun, Hatay, Gaziantep, Konya, Kütahya, Hopa ve Şanlıurfa ve Trabzon Havalimanlarında şehir merkezi-havalimanı arasında yolcu taşımacılığı yapan Havaş, Bodrum’da ise otopark hizmeti veriyor.