Atlasjet ilginç sloganıyla reklam atağına geçti. Ocak ayından itibaren artık Gaziantep, Kayseri, Adana, Van ve Kars'a da seferler düzenleyen şirket, bu yeni hatlarla birlikte 2 Ocak - 25 Ocak 2013 arası tüm iç hat seferlerinde, koltuk sayısı kısıtı olmaksızın 7 gün önce rezervasyon yapan tüm yolculara her şey dahil EkonomiPlus ayrıcalıklarını 77 TL’ye, Business Class konforunu 177 TL’ye sunmaya başladı.
Atlasjet'in sloganı ise oldukça ilginç: Santimi 1 lira!
EkonomiPlus'taki 77 cm koltuk aralığı olan koltuklarını, santimi 1 liradan sadece 77 TL'ye sattığı vurgusu yapılan reklam bir süre önce Pegasus'un patronu Ali Sabancı tarafından yapılan "Bizimki 77 santim değil ama tam zamanında kalkıyor" açıklamasına cevap gibi bir slogana sahip.
 "Tam zamanında" yanıtı
Ayrıca Atlasjet'ten Sabancı'ya bir gönderme daha var. Atlasjet'in internet sitesinde "yeni seferlerimizle yolcularımızı Atlasjet ayrıcalıkları ile, Türkiye’nin en dakik havayolu olarak “tam zamanında” buluşturacağız. Atatürk Havalimanı'ndan Kayseri, Adana ve Gaziantep; Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Van ve Kars yönüne başlayacak olan seferlerimizle, Business Class ve EkonomiPlus ayrıcalıkları Anadolu’ya da taşınıyor." ifadeleri de yer alıyor. BÖylece Atlasjet'ten rakibi Pegasus'a bir de "tam zamanında" yanıtı da verilmiş oldu.