Türkiye'nin en ünlü akrobasi pilotu Murat Öztürk, Redline’ın sponsorluğunda 12 Mayıs günü Türk Yıldızları ve Solo Türk ile birlikte yapacağı gösteri öncesi muhteşem bir performans sergiledi.
Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları ve Solo Türk, 12 Mayıs Pazar günü İstanbul Hezarfen semalarında gösteri uçuşu gerçekleştirecek. Muhteşem gösteride ünlü akrobasi pilotu Murat Öztürk de Türk Yıldızları ve Solo Türk’e eşlik edecek. Öztürk, Kristal Kola’nın enerji içeceği Redline sponsorluğunda yapacağı gösteri öncesi Hezarfen semalarında muhteşem bir performans sergiledi. Öztürk, “Pitts S-2B” tipi uçakla yaptığı gösteriyle nefes kesti. Birbirinden zorlu hareketlerle saatlerce havada kalan pilot Öztürk, gösterisini başarıyla tamamladı.
12 Mayıs’ta yapılacak gösteriden bahseden akrobasi pilotu Murat Öztürk, “İlk başta Türk Yıldızları daha sonra da Solo Türk gösteri düzenleyecek. Onlar gösterilerini bitirdikten sonra Redline 'Pitts S-2B' tipi uçağı ile iki kıtanın birleştiği noktalarda gösteri yapacağım” dedi.
“Büyük pilotların bulunduğu bir arenada bizler de gösteri yapacağız” diyen Öztürk, herkesi gösteriye davet etti. Vatandaşların yeteri kadar uçaklar hakkında bilgilendirilmediğinden yakınan Öztürk, “Burası bir hava parkıdır. Bu hava parklarından da her şehirde en az iki tane var. Bunun amacı da insanların havacılık hakkında bilgilendirmek. Çünkü insanlar bir hava yolu uçağını alamaz. Ama bu tür küçük uçakları alabilirler. Bunlar hakkında da bilgi alabilmek yetersiz. Dolayısıyla da buraya geldiklerinde bizlerle tanışıp bu isteklerini daha sonra gerçekleştirebilirler. Hem de burada ki çok büyük bir gösteriyi görmüş olacaklar” diye konuştu.
Önceki mesleğinin pilotlukla alakasının olmadığını söyleyen Öztürk, havacılık tutkusunun giderek arttığını bunun için de mesleğini değiştirdiğini ifade etti. 65 yaşında olmasına rağmen çok zor hareketleri kolaylıkla yapabilen Murat Öztürk, enerjisini ise Redline’dan aldığını söyledi.