TAV Havalimanları tarafından işletilen Antalya Gazipaşa Havalimanı, 17 Mayıs’ta Litvanya’nın başkenti Vilnius’dan gelen ve charter seferler düzenleyen Litvanyalı havayolu şirketi Small Planet’in 182 yolcusunu karşıladı. Small Planet Havayolları’na ait Airbus A320 tipi uçakla gerçekleşen ilk sefer için düzenlenen törende uçak, su takı ile karşılandı. Karşılama törenine, TAV Gazipaşa Genel Müdürü Cengiz Aşıklı, Adriyatik Air Service yetkilileri ile TAV Gazipaşa Havalimanı çalışanları katıldı.
TAV Gazipaşa Genel Müdürü Cengiz Aşıklı, “Charter havayolu şirketi Small Planet Havayolları’nın Litvanya’nın başkenti Vilnius’dan Gazipaşa Havalimanı’na gerçekleştirmeye başladığı seferler ile TAV Gazipaşa olarak yeni bir destinasyona daha ev sahipliği yapmaya başladık. Ayrıca havalimanımıza B737-800’lerden sonra ilk Airbus A320 uçağı da inmiş oldu. Bu anlamda da bizim için yepyeni bir kilometre taşı. Aynı zamanda Gazipaşa Havalimanı’ndan bağlanılan yeni noktalara bir Kuzey Avrupa kentinin eklenmiş olması memnuniyet vericidir. Karşılıklı düzenlenecek seferler ile Litvanyalı turistlerin bölgeye gelmesi, Alanya turizmine de katkı sağlayacaktır. Alanya turizmini desteklemek adına bu katkıda payımız olmasından memnuniyet duyuyoruz” dedi.
Gazipaşa Havalimanı’na charter seferleri ile uçuş yapacak Litvanyalı havayolu şirketi Small Planet, Vilnius’dan Antalya Gazipaşa Havalimanı’na 182 yolcusu ile saat 01:47’de indi. Gelen A320 tipi Small Planet uçağı, 176 dönüş yolcusunu alarak saat 02:50’de Vilnius’a hareket etti. Small Planet Havayolları, Gazipaşa seferlerini 25 Ekim’e kadar her hafta Cuma günleri gerçekleştirecek.
Small Planet Havayolları, Pegasus, SAS, Corendon Havayolları, Transavia ve Tailwind Havayolları'ndan sonra bölgeye sefer düzenleyen altıncı havayolu şirketi oldu.