Air France 25 Kasım’dan itibaren, Panama City’ye Paris-Charles de Gaulle’den haftada 3 gün yapılacak uçuşlarlaOrta ve Güney Amerika ile Karayipler’deki ağını genişletiyor. Uçuşlar 35 business, 24 premium ekonomi ve 250ekonomi olmak üzere toplam 309 kişilik Boeing 777-200 uçağıyla gerçekleştirilecek.
Bu yeni rota ile KLM’nin Amsterdam-Schiphol’de yaptığı günlük uçuşlar, Air France-KLM müşterilerine birçok seçenek sunacak. Panama City-Tocumen Havaalanı’ndaki büyük havayolu şirketi Copa Airlines işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan uçuşlar arasında Kosta Rika, Ekvator, Guatemala ve Nikaraguagibi yeni alternatiflerolacak. Önümüzdeki kış Air France-KLM, Panama’ya haftada on uçuş, bununla birlikte Orta ve Güney Amerika ile Karayipler’de ise25 farklı noktaya 200 uçuş gerçekleştirecek.
Panama’nın ekonomik büyümesi, 2015 yılında Panama Kanalı’nın genişletilmesi ve bununla birlikte 2014 yılında Panama City’de metro yapımı projelerinin yanı sıra turizmin gelişmesiyle de desteklenmektedir. Şuanda 80’i aşkın çok uluslu şirket Orta ve Güney Amerika ile Karayipler’deki operasyonlarını Panama’daki merkezlerinden yürütmektedir.


Uçuşlar ( yerel saat ile)
Panama City uçuşlarının 25 Kasım 2013’ten itibaren her Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi günü yapılması planlanıyor.
•AF 474: 13.30’da Paris-Charles de Gaulle’den kalkış, 18.30’ da Panama City’ye varış
•AF 475: 22.00’da Panama City’den kalkış, ertesi gün 14.10’da Paris-Charles de Gaulle’a varış.
Air France ve KLM'in Orta ve Güney Amerika ile Karayipler’deki uçuş noktaları: Aruba, Bogota, Bonaire, Buenos Aires, Cancun, Caracas, Cayenne, Curacao, Fort de France, Guayaquil, Havana, Lima, Mexico City, Montevideo, Panama, Paramaribo, Pointe-à-Pitre, Port au Prince, Punta Cana, Quito, Santo Domingo, St. Martin, Santiago, Sao Paulo, Rio de Janeiro.