Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın açılışını gerçekleştirdiği esnada terminal binasının büyütülmesi ve pistin uzatılması yönündeki talimatlarının ardından Gazipaşa Havaalanı’nda çalışmalar aralıksız sürüyor. 2 ay önce başlanan terminal binası büyütme çalışmaları yüzde 70 oranında tamamlandı.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Havaalanı Koordinatörü Cengiz Aşıklı, çalışmaların en geç iki ay içinde bitirileceğini söyledi. Binanın büyüklüğünün 2 bin 600 metrekareden 6 bin 400 metrekareye çıkartılacağını ifade eden Aşıklı, uçak park alanının da 3’ten 6’ya çıkartılacağını belirtti. Aşıklı, “Apronun genişletilmesi, terminalin büyütülmesi ile Gazipaşa’nın yıllık yolcu kapasitesi en az 1,5 milyona çıkacak” dedi.

KAMULAŞTIRMA BAKANLAR KURULU’NDA
Havaalanı pistinin de 2 bin metreden, 2 bin 500 metreye çıkartılması çalışmalara başlandığını ifade eden Aşıklı, “Konu Bakanlar Kurulu’nun onayına sunuldu. Onay çıktığı takdirde çok kısa bir süre içinde kamulaştırma biter ve pistin uzatılması sağlanır. Bu kapsamda 10 dönümlük alanı kamulaştıracağız” diye konuştu.