Yeni yapılan düzenleme ile görevlerini icra etmeleri nedeniyle emniyet mensuplarının oy kullanabilecekleri sandıklarda kendileri için de bu hakkın verilmesi konusunda TASSA Başkanı Turgay Taştepe ve İdari Başkan Yardımcısı Ersin Paşa Kılıç imzasıyla Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'na verilen dilekçede şöyle denildi:
"Üyelerinin tamamının Türkiye Havacılık sektöründe çalışan yaklaşık 10.000 kabin memurundan oluşan derneğiz. Vatandaşlık hakkımızı yerine getirme ile ilgili bir sorunu tarafınıza iletme gerekliliği doğmuştur. Anayasamızın 36. Maddesi gereğince 18 yaşını dolduran her Türk Vatandaşı seçme ve halk oylamasına katılma hakkına sahiptir. Bu hakkı seçim günlerinde uçuş görevini icra eden yaklaşık 5000 meslektaşımız kullanamamaktadır. Yerel seçimler dışında hemen hemen tüm seçimlerde mesleğimizi icra ettiğimiz havalimanlarında sandıklar kurulmaktadır. Basından izlediğimiz kadarıyla yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar dışında, yapılan düzenleme ile görevlerini icra etmeleri nedeniyle emniyet mensupları da bu sandıklarda oy kullanabilmektedir. Vatandaşlık hakkımızı kullanabilmek için benzer bir düzenlemenin meslek grubumuz için de yapılmasını saygılarımızla arz ederiz."
TASSA Başkanı Turgay Taştepe, konuyla ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu'ndan olumlu bir cevap beklediklerini belirterek, "Görevli olduğumuz her seçimde, havalimanlarında oy verilen o sandıkların yanından geçerken vatandaşlık hakkımızı kullanamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz" dedi.