Türk Hava Yolları (THY) Manchester Müdürlüğü, İstanbul-Manchester seferlerinin başlamasının 20. yılını kentte düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyor.
Avrupa’nın ve İngiltere’nin en büyük alışveriş merkezlerinden Trafford Centre’ın tavanına dev bir model uçak asan THY Manchester Müdürlüğü, alışveriş merkezindeki ekranlar vasıtasıyla da THY’nin uçtuğu noktaların ve Türkiye’nin tanıtımını yaptı.
THY Manchester Müdürü Cengiz Türksoy, yaptığı açıklamada, “THY, Manchester-İstanbul uçuşlarına 20 yıl önce başladı. Manchester’daki 20. yılımız için çeşitli toplantı, organizasyon ve etkinlikler düzenledik. Bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.
Türksoy, etkinlikler çerçevesinde THY’nin Manchester’dan Ortadoğu, Asya, Afrika ve Uzak Doğu’ya olan uçuşlarının tanıtımını yaptıklarını, ziyaretçilere “Uç ve Yeni Kültürler Keşfet“ mesajı verdiklerini kaydetti.
Resmi rakamlara göre yılda 30 milyonun üzerinde ziyaretçinin geldiği Trafford Centre’a Ortadoğu, Asya, Afrika ve Uzak Doğu’yu temsilen 4 model masa koyduklarını anlatan Türksoy, çocuklar ve gençlerin eğlenceli vakit geçirdiğini, ailelerin de bilet çekilişine katıldığını ifade etti.