Kıbrıs’a başlayacak olan uçak seferleri konusunda Uçtur Turizm Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Bülent Karakoç, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ve TÜRSAB Doğu Karadeniz Yürütme Kurulu Başkanı Suat Gürkök ile Trabzon’da bir toplantı gerçekleştirdi.
ACENTE VE BASINA TANITIM TURLARI
Trabzon’dan Kıbrıs’a karşılıklı uçak seferleri ve özel bütçeli turizm programlarının görüşüldüğü toplantıda her iki taraf için de ciddi bir ticari hareket sağlanacağı vurgulandı. Uçak seferleri ve tur programlarının tanıtımı için Doğu Karadeniz ve Kıbrıs arasında acenteler ve basın mensuplarına yönelik karşılıklı tanıtım programları düzenlenecek.
HACISALİHOĞLU: TURİZM SEKTÖRÜ KUZEY KIBRIS İLE DE GELİŞECEK
TTSO Başkan M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon’un turizmde bir marka olmaya doğru hızla ilerlediğini kaydederek uluslararası programların hayata geçirilmesinden memnunluk duyduklarını ifade etti. Turizm sektörünün gelişimine paralel olarak Kıbrıs ile başlayan yeni uçak seferleri ve tur programlarını desteklediklerini belirtti.
GÜRKÖK: KARŞILIKLI TÜRİZM HAREKETİ PİYASAYI CANLANDIRACAK
TÜRSAB Doğu Karadeniz Yürütme Kurulu Başkanı Suat Gürkök’de, Kıbrıs ile Trabzon arasında kurulan uçak bağlantısının Doğu Karadeniz’de sevinçli karşıladıklarını bütün acentelerini bilgilendirdiklerini belirtti. Gürkök, hazırlanan tatil programları ile tüm Doğu Karadenizlileri Kıbrıs’a davet ederken Kıbrıslıları da Doğu Karadeniz’i görmeye beklediklerini söyledi.
HER HAFTA ÜÇ SEFER
Uçuşların Trabzon Havaalanı ile  Kıbrıs Ercan Havaalanı arasında 23 Haziran’da başlayacağını belirten Bülent Karakoç her hafta toplamda 3 sefer olmak üzere, Pazartesi, Cuma ve Pazar  günleri karşılıklı yapılacağını söyledi. 
Karakoç, “Haftada üç sefer Pazartesi, Cuma ve Pazar günleri Saat 16:10'da Trabzon'dan - Ercan'a 14:25'de  Ercan’dan-Trabzon'a olacak şekilde planlanmıştır. Üstelik ; Pasaportsuz, vizesiz yalnız nüfus cüzdanı ile bambaşka bir iklimi ,bambaşka bir ülke deneyimini Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni sadece 1 saat 15 dakikalık uçuş sonrasında keşfedebilirsiniz. Trabzon ' da ki Seçkin Seyahat Acentelerine turistik tatil seçeneklerini sunacaktır. Bu seferler sayesinde Akdeniz'in en güzel adası Kuzey Kıbrıs da kıymetli Trabzon halkına yeni ve kaçınılmaz tatil fırsatları sunulacaktır. ”dedi.
Bora Jet’in yenilenen genç Jet filosu ile Trabzonlu seyahat severlerin hem hızlı hem üst düzey konforla güzel bir uçuş keyfi yaşaması için koşulsuz memnuniyet garantisi ile hizmeti sağlayacağı vurguladı..
KARADENİZLİLERE KIBRISTA UYGUN BÜTÇELİ TURİZM PAKETLERİ HAZIRLANDI
Uçtur Turizm Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Bülent Karakoç Doğu Karadenizlileri Kıbrıs’ta çok özel tatil programlarına katılmaya davet etti. Tanır, “Kuzey Kıbrıs bakir kumsallarına doğan güneşi, el değmemiş doğal güzellikleri ile tepeden tırnağa yenilenmiş çok özel tesisleri, tarihi değerleri ve mutfak kültürü ve renkli eğlence hayatı ile her bütçeye uygun  en özel tatil bölgelerinden bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. “ dedi.
Kıbrıs’ın doğal dokusu ile kültürel zenginliklerini harmanlayan birçok rehberli-rehbersiz Kültür gezisi programları Trabzonlu seyahat severlere unutulmaz anılar yaşatacağını kaydetti.
KIBRIS İÇİN DE DOĞU KARADENİZ TURLARI BAŞLATILIYOR
Uçtur Turizm Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Bülent Karakoç, Diğer yandan; karşılıklı gerçekleşecek bu seferler ile, Kuzey Kıbrıs'tan Trabzon, Uzungöl, Ayder Yaylası bölgelerine, oluşturulacak kültür paketleri ile karşılıklı turizm hacminin genişlemesi için önemli bir adım olacağını aktardı. İlk defa gerçekleştirilecek olan bu direkt seferlerin birbirinin ayrılmaz bir parçası olan her iki vatan için de hayırlı uğurlu ve daha verimli bir işbirliği temennisini sözlerine ekledi.