Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, tarafından hazırlanan "İstikbal Göklerdedir" projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmeye değer bulundu.  Proje kapsamında Türk Hava Kurumu Tokat Şubesi Genç Kanatlar, Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Tokat Mesleki Eğitim Merkezi çırak ve kalfaları ile birlikte faaliyetler yürütülecektir.
Proje kapsamında RC model uçak ve helikopter kursu ve düzenlenerek gençler erken yaşta havacılık faaliyetleri ile tanışacaktır. Yetişen gençler ile Tokat ilinde modelciliği gelişerek faaliyetler çeşitlendirilecektir. Proje katılımcıları lise öğrencileri, üniversite öğrencileri, iş hayatına erken atılan çırak ve kalfalardır. Katılımcılar arasında kız erkek dengeside gözetilmiştir. Katılımcı çeşitliliği ve yapılacak etkinlikler ile toplumsal statüler ve ön yargılar yok edilecektir.
Ülkemizde havacılığın başarı ile uygulandığı illerde havacılık çalışmaları incelenecek ve genç havacılarımıza yeni ufuklar açacaktır. Önemli müzeler, Türk Hava Kurumu Tesisleri ve sivil havacılık faaliyetleri gözlemlenecektir.
İstikbal Göklerdedir Projesi kapsamında Başçiftlik Kar Şenliklerinde ülkenin her tarafından katılan insanlara gösteriler yapıldı ve quad ile havadan şehrin fotoğrafları çekildi. Başçiftlikli gençlere proje konusunda bilgi veren proje koordinatörü Ömer Faruk Kaçmaz, Gençlik ve Spor Bakanlığının gençlere verdiği önemi ve destekleri anlattı.