Suudi Arabistan’da yer hizmetleri lisansına sahip tek Türk şirketi olan HavaşSaudiArabia, hizmet ağına eklediğiPegasus Havayolları’na umre operasyonları kapsamında Medine’de yer hizmetleri sunmaya başladı.
Türkiye’nin köklü yer hizmetleri şirketi Havaş’ın Medine Havalimanı’nda faaliyet gösteren iştiraki HavaşSaudiArabia, Pegasus Havayolları ile yer hizmetleri için el sıkıştı. Suudi Arabistan’da yer hizmetleri lisansına sahip tek Türk şirketi unvanı taşıyan HavaşSaudiArabia, Pegasus Havayolları’na umre operasyonları kapsamında Medine Havalimanı’nda yer hizmetleri vermeye başladı.  
Pegasus’un başlayan ilk seferinde, uçuş ekibi ve yolcular HavaşSaudiArabia yetkilileri tarafından çiçeklerle karşılandı.


Havaş Genel Müdür Vekili Kürşad Koçak, “Havaş olarak, hizmet ağımızı Orta Doğu’ya da taşımak hedefiyle kurduğumuz HavaşSaudiArabia ilePegasus Havayolları’nın Medine’ye gerçekleştirmeye başladığı umre seferleri için el sıkışmaktan mutluluk duyduk. Bu operasyon çerçevesinde Pegasus’un kutsal topraklara gerçekleştireceği yaklaşık 200 seferinde yer hizmetleri operasyonlarını gerçekleştireceğiz. Türkiye’de 25, Avrupa’da ise 7 havalimanında yer hizmetleri sunuyoruz. Bu doğrultuda, HavaşSaudiArabia ile de yeni işbirlikleriyle hizmet ağımızı genişleterek ülke geneli ve bölgedeki diğer ülkelere hizmet verme hedefiyle yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da büyümeye devam ediyoruz” dedi.
HavaşSaudiArabia, Pegasus’un umre operasyonları için Medine’ye düzenleyeceği yaklaşık 200 charter seferinde yer hizmetleri sunacak. Umre operasyonlarının her gün karşılıklı seferlerle gerçekleştirilmesi planlanıyor. Atlasglobal Havayolları ile Monarch Havayolları’na daMedine Havalimanı’nda yer hizmetleri veren HavaşSaudiArabia, yolcu hizmetleri, ramp hizmetleri, temsil ve yönetim hizmetleri, uçuş operasyon/yük kontrol ve iletişim hizmetleri, kargo ve posta hizmetleri sunuyor.