Çelik-İş Sendikası’nın “THY Teknik ve HABOM çalışanları bizim iş kolumuzda faaliyet göstermektedir. Bu yüzden bize üye olmaları gerekir” gerekçesiyle Danıştay’a başvurdu. Bunun üzerine harekete geçen HAVA-İŞ Sendikası avukatları da burada haksız bir talep olduğunu savunarak Danıştay’a gitti. Sonuçta Danıştay HAVA-İŞ’i davasında haklı bularak, Çelik-İş Sendikası’nın itiraz başvurusunu reddetti.  . Davanın son duruşması Bakırköy İş Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme THY Teknik A.Ş. ve HABOM çalışanlarının HAVA-İŞ bünyesinde kalmasına hükmetti.
HAVA-İŞ BASIN AÇIKLAMASI ŞÖYLE
Ülkemizde ulaşılması gereken milyonlarca sendikasız çalışan varken, Teknik A.Ş. çalışanı üyelerimize göz diken Hak-iş Konfederasyonuna bağlı Çelik-iş Sendikasının, devam eden hukuki sürece rağmen Hava-iş Sendikamız ve üyelerimizi tartışma ortamına çekmeye yönelik sabırla izlediğimiz propagandalarına 13.04.2015 tarihinde Bakırköy 9.İş Mahkemesi gereken cevabı vermiştir.
13.04.2015 tarihinde görülen 10.celsede, Bakırköy İş Mahkemesinin verdiği karara göre; THY Teknik A.Ş. taşımacılık iş kolunda sayıldı. Bu sevindirici haberi sizlerle paylaşırken 25.02.2015 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yapmış olduğumuz, 5.Dönem Toplu İş Sözleşmesi yetki tespiti başvurumuz sonucu başlatacağımız görüşmelerde, Sendikamız ve camiamızın başarılarına bir yenisini daha ekleyeceğimizin bilinmesini isteriz.
Sendika tarihine geçecek bu büyük başarımızı sizlerle paylaşmaktan büyük memnuniyet duymaktayız. Hepimize hayırlı olmasını dileriz.
HAVA-İŞ YÖNETİM KURULU