VIP uçak bakım ve modifikasyon firması AMAC Aerospace Turkey, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sonra şimdi de Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da hizmet vermeye başladı.


Türkiye’nin ilk VIP uçak modifikasyon ve bakım markası AMAC Aerospace Turkey, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 1500 metrekarelik hangarı bulunan AMAC Aerospace Turkey, şimdi de Sabiha Gökçen Havalimanı’nda hizmet yetkisi aldı.
İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki hangarında üç adet orta büyüklükteki iş jetlerine aynı anda hizmet verebilen AMAC Aerospace Turkey, Sabiha Gökçen’de de iş jetlerine A bakımına kadar hizmet verecek. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki özel havacılık trafiğinin artarak bir ihtiyaç doğurmasını fırsat bilen AMAC Aerospace Turkey, ilerleyen dönemlerde buradaki hizmet kapsamını büyütmeyi hedefliyor.
AMAC hizmet ağını genişletiyor
İstikrarlı bir büyüme gösteren AMAC Aerospace Turkey, yaz döneminde yoğun operasyonun yapıldığı Milas Bodrum Havalimanı’na da istasyon açmak üzere çalışmalara başladı. Son zamanlarda Falcon uçak sayısının hızla arttığı Esenboğa Havalimanı’nda da AMAC Aerospace Turkey’in hat bakım yetkisi alma çalışmaları devam ediyor. Yapılan çalışmalar tamamlandığında AMAC, buralarda özel uçaklara hat bakım hizmeti verecek.