Türkiye’nin  önde gelen VIP uçak modifikasyon ve bakım markası AMAC Aerospace Turkey, Türkiye’de işjeti bakım sektöründe ilk kez  Amerika Federal Sivil Havacılık Kuruluşu’ndan (FAA)14CFR Part-145 Bakım Yetki Sertifikası’nıalan firma oldu.


Yetkilerini genişletmeye devam eden AMAC Aerospace Turkey, Türkiye iş jeti bakım ve modifikasyon sektöründe bir ilke daha imza attı.  15 Temmuz 2015 tarihi itibarı ile ABD Federal Sivil Havacılık KuruluşuFAA’den yetki sertifikası aldı. AMAC Aerospace Turkey almış olduğu bu yetki ile ülkemize ve bölgemize gelen N tescilli Dassault Falcon 900/900EX EASy/2000/2000EX EASy,Falcon 7X ve Pilatus PC-12 model uçaklara  hat ve üs bakım hizmeti verebilecek.


AMAC Aerospace Turkey Sorumlu Müdürü Atilla Güney, bölgedeki pozisyonlarını yetki ve kapasite bakımından giderek geliştirdiklerini vurgulayarak “Amerika Federal Sivil Havacılık Kuruluşu’ndan aldığımız yetki ile bölgemizde operasyon yapan N tescilli özellikle DassaultFalconmodel uçaklara hat ve üs bakım hizmeti verebileceğiz. Bunun yanında satış haklarını da elimizde bulundurduğumuz Pilatus PC-12 uçaklar için de aynı hizmet yetkisini almış bulunuyoruz. Oldukça kısa bir sürede yoğun ve titiz bir çalışma sonucu ulaştığımız bu başarının gerçek mimarı olan tüm ekibimize bu vesileyle bir kez daha teşekkür ederim.’’ dedi.