Bursa iş dünyası temsilcileri, Paris’te düzenlenen Texworld ve Premiere Vision Fuarları için Fransa’ya uçtu. BTSO Yönetim Kurulu Başkanvekili İsmail Kuş, yaklaşık 200 işadamının fuarda hem iş bağlantıları yapacağını, hem de yurt dışı tecrübesi kazanacağını söyledi.
BTSO Küresel Fuar Acentesi Projesi, yeni fuar organizasyonlarıyla devam ediyor. BTSO ve KOSGEB’in destekleriyle Bursa iş dünyası temsilcileri, Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Texworld ve Premiere Vision fuarlarına çıkarma yaptı. 1,5 yılda 2 bin’e yakın firmayı dünyanın önde gelen fuarları ile buluşturan BTSO, özel bir organizasyonla Bursalı firmaları Fransa’ya taşıdı.
YENİŞEHİR’DEN PARİS’E 2 ÖZEL UÇAK KALDIRILDI
Bursalı firmaların ufkunu açmak ve ihracat kapasitesini arttırmak için fuar programları tertipleyen BTSO, Yenişehir’den 2 özel uçak kaldırarak, 200’e yakın Bursa iş dünyası temsilcisini Paris’e ulaştırdı. BTSO’nun organizatörlüğünde Paris’e ulaşan firmalar, iki fuarda da incelemelerde bulunarak, iş bağlantılarını güçlendirmenin yollarını arayacak.
BTSO Heyeti, kumaş, giyim tekstili ve moda alanlarında firmaların yer alacağı Texworld Fuarı ile kumaş ve ev tekstili firmalarının katılacağı Premiere Vision fuarının yanı sıra çeşitli ziyaretlerde bulunacak. TÜMSİAD Paris Şubesi’ni ziyaret edecek olan Bursa heyeti, ayrıca Tekstil Sanayicileri Birliği’ne de misafir olacak. Heyet ayrıca Paris Büyükelçiliği tarafından verilen resepsiyona katılacak.
Fransa programı kapsamında Bursalı tekstil firmaları, sektörün dünyaca ünlü firmalarıyla ikili iş görüşmeleri yapacak. Programlarda, Bursalı firmalar fuar için şehre gelen yabancı alım heyetleri ile işbirliği imkânlarını masaya yatıracak.
Texworld ve Premiere Vision fuarlarının tekstil sektörü açısından dünyanın marka fuarlarından birisi olduğunu belirten BTSO Yönetim Kurulu Başkanvekili İsmail Kuş, fuar organizasyonları ile Bursalı firmaların dünyayı daha yakından tanıma imkanı yakaladığını vurguladı. Kuş, “Tekstil alanında Türkiye’nin önde gelen merkezlerinden Bursa’da firmalarımızın böyle bir fuarda yer alması hem onların rekabetini artıracak hem de Bursa ekonomisine büyük fayda sağlayacak” dedi.