singapur_1

Singapur Havayolları, yeni jenerasyon Airbus A350 filosunun ilk varış noktasının Amsterdam olacağını ve uçuşların 2016 yılının Nisan ayında başlayacağını açıkladı.

İlklerin havayolu Singapur Hava Yolları bu konuda tahtını kimseye kaptırmıyor. Havayolu Şirketinin kesin sipariş verdiği 63 adet A350-900 bulunuyor. Uçaklardan ilki Ocak ayında teslim edilecek.

İlk uçak Amsterdam uçuşları için sefere çıkacak. Amsterdam uçuşlarının başlamasından önce uçak, personel eğitimi için geçici olarak Jakarta ve Kuala Lumpur rotalarında kullanılacak. İlave A350 varış noktaları ise ilerleyen aylarda açıklanacak.

“YOLCULARIMIZ UÇUŞ KEYFİNİ ZİRVEDE YAŞAYACAK”

Singapur Hava Yolları Pazarlama Planlaması Başkan Yardımcısı Lee Wen Fen "En yeni kabin ürünleriyle donatılıp müşterilerimize daha fazla konfor sağlayacak olan yeni A350'lerin elimize ulaşmasını büyük bir heyecanla bekliyoruz. Yeni Business Class, Premium Economy Class ve Economy Class koltukları ve dünyanın en ileri uçak içi eğlence sistemi bu model uçaklar bünyesinde müşterilerimize sunulacaktır" dedi.

Fen açıklamasının devamında "A350 model uçaklara yaptığımız yatırım, Singapur Havayolları'nın uzun süredir devam eden genç ve modern filoya sahip olma kararlılığı ile aynı doğrultudadır. Oldukça verimli olan yeni uçakların bize yeni rotalara açılma imkanı sunmasıyla ulaşım ağımızı geliştirecek ve Singapur transfer merkezini daha fazla güçlendirme imkanına kavuşacağız" ifadelerini kullandı.

Singapur Havayolları, uçağın kullanılmaya başladığı ilk yıl içerisinde, 11 adet A350-900 model uçağı teslim almayı hedefliyor. Şirketin, 63 kesin siparişin yanı sıra, 20 ilave A350 i satın alma opsiyonu bulunuyor.