Yiyecek içecek sektörünün lider şirketi BTA, Skal International İstanbul Kulübü tarafından verilen Skalite “Turizmde Kalite” Ödülleri’nde Tadında Anadolu markasıyla iki dalda ödüle layık görüldü. İlk ödülünü “Kültürel Değerlerin Yaşatılmasına Katkı’’ kategorisinde alan Tadında Anadolu, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda yer alan restoranıyla da “Bölge Ödülü”nün sahibi oldu.
Turizm sektörünün otel, acente, havayolu, kongre merkezi gibi tüm dallarının profesyonellerini buluşturan Skal International’ın İstanbul Kulübü tarafından bu yıl 18.’si düzenlenen Skalite “Turizmde Kalite” Ödülleri’nde yiyecek içecek sektörünün lider şirketi BTA, Tadında Anadolu markasıyla iki önemli ödüle layık görüldü. 19 Aralık 2015 Cumartesi akşamı Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törende, 21 kategoride 2015 yılının en iyileri ödüllendirildi. BTA markalarından Tadında Anadolu’ya ilk ödül “Kültürel Değerlerin Yaşatılmasına Katkı” kategorisinde verildi. Tadında Anadolu, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda hizmet veren restoranıyla “Bölge Ödülü”nün de sahibi oldu.


BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur, “Skalite, Türk turizminin gelişimine sağladığı destek ve turizmde kaliteye yapılan katkının ödüllendirmesi açısından çok önemli bir platform. Biz de Tadında Anadolu markamızla iki ayrı kategoride ödüle layık görüldüğümüz için son derece gururlu ve mutluyuz. Tadında Anadolu’yu oluştururken Anadolu mutfağının kültür mirasını korumak, geleneksel lezzetleri nesiller boyu yaşatmak ve sevilen bu lezzetlerin dünya mutfakları arasında ününü perçinlemek amacıyla yola çıktık. “Kültürel Değerlerin Yaşatılmasına Katkı” kategorisinde aldığımız ödül ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizi bir kez daha kanıtlıyor” dedi.
Sektörde, "Turizm Oscar'ları" olarak değerlendirilen Skalite Ödülleri, Türkiye turizminin gelişimine katkı sağlanmak amacıyla 18 yıldır veriliyor. 89 ülkede örgütlenen 500 kulüp ve 17 bin üyeden oluşan Skal International, 1932 yılında Paris'te kuruldu. Skal International’a bağlı, 1956 yılında kurulan Skal International İstanbul Kulübü, bugün 320 üyesi ve hayata geçirmiş olduğu projeleriyle dünyanın en büyük Skal kulübü olma özelliğini taşıyor. Türkiye Skal'ın ise 1100 üyesiyle çeşitli şehir ve ilçelerde 17 kulübü bulunuyor.